داخلی صفحه گیلان خبر
 
یادواره شهدای والامقام بخش رحیم آباد رودسر برگزار شد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۲
در سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) یادواره 141شهید والا مقام بخش رحیم آباد رودسر در مسجد جامع این شهر برگزار شد.
 
فرمانده عملیاتی لشگر سپاه قدس گیلان روز چهارشنبه 15 آبان در این مراسم ماندگاری هر انقلاب بویژه انقلاب اسلامی ایران را متاثر از ریختن خون های پاکی دانست که باعث قوام و پایداری آن نظام می شود.
به گزارش ایثار گیلان،سردار محمدعلی حق بین افزود:به برکت همین خون های پاک شهداست که موفق شدیم امروز به قله های افتخار در همه ابعاد و شاخص ها دست پیدا کنیم. 
وی ماندن در پای انقلاب را در حرف و شعار بی معنا دانست و اظهار کرد:باید در مقام عمل این موضوع را اثبات کرد و تقدیم 141شهید از یک بخشی کوچکی همچون رحیم آباد موید ایستادگی در پای انقلاب است که جوانان این منطقه به معنای واقعی آن را ثابت کردند.
فرمانده عملیاتی لشگر سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه دین اسلام در عرصه قدرت مهندسی،قدرت را متحول کرد افزود: اسلام بعد از یک هزار و 400سال بار دیگر به عنوان یک قطب قدرت به حاکمیت رسید و همین امر امروز مسئولیت ما را سنگین کرده است.
 به گفته سردار حق بین، اسلام امروز از یک منشور و مکتب فراتر رفته و به یک انقلاب و ملت تبدیل شده است. 
وی ادامه داد:در این یک هزار و 400سال ما انسان هایی داریم با این انسجام و وحدت در زیر پرچم دین و ولایت،همه اینها بیانگر همت والای شما مردم و شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی است که به اسلام قدرت و حیات بخشیده است. 
وی با یادآوری این مطلب که امام راحل درس ماندگاری در برابر محاصره اقتصادی را به همه آزادیخواهان جهان آموخت تصریح کرد: امروز ملت مظلوم یمن برغم همه فشارهای اقتصادی دشمن را در موضع ضعف و انفعال قرار داده است. 
به گفته وی،امام راحل راه غلبه کفار بر مسلمانان را بست و دیگر جرات غلبه بر ما را ندارند.
سردار حق بین با بیان اینکه امروز  نظام جمهوری اسلامی ایران تحمل آمریکا را به شدت پایین آورده  و دیگر نمی توانند ما را تحمل کنند بیان کرد:ما در منطقه خاورمیانه قدرتمند و توانمند هستیم و دیگر آمریکایی ها قدرت جنگیدن با ما را ندارند.
وی افزود: آنها نه تاکتیک لازم برای مقابله با ما را دارند و نه نیرو برای این کار تربیت کرده اند و این حرف و شعار نیست. 
 به گفته وی،اگر امروز روی پای خود قدرتمندانه بایستیم مطمئن باشید به این مملکت خدشه‌ای وارد نخواهد شد. 
در ادامه این مراسم یکی از مداحان در وصف و عظمت شهدا به مداحی پرداخت. 
"انتهای پیام"
 
 
کد مطلب: 314259
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور