داخلی صفحه گیلان خبر
 
دیدار و عیادت رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران فومن با والدین شهید دلیری
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۷
بهروز محمدی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران فومن بهمراه جمعی از مسئولین شهرستان با حضور در منزل شهید مصطفی دلیری، از والدین شهید عیادت کرد.
 
به گزارش ایثار گیلان،بسیجی‌ شهید مصطفی‌ دلیری‌ دوره‌ ابتدایی‌ را در دبستان‌(شهید رحمان‌ تیغ‌نورد کنونی‌)،دوره‌ راهنمایی‌ رادر مدرسه‌ راهنمایی‌ تحصیلی‌ توحید و دوره‌ متوسطه‌ را در دبیرستان شهید جعفر تیغ‌نورد گذراند، تا اینکه‌ موفق‌ به‌ أخذ مدرک‌ دیپلم‌ در رشته‌ی ‌فرهنگ‌ و ادب‌ گردید.
پس‌ از پیروزی‌ انقلاب‌ به‌ عضویت‌ نهاد بسیج‌ درآمد و پس‌ از جنگ‌ تحمیلی‌،از طریق‌ جهادسازندگی‌،به‌ منطقه‌ی‌ عملیاتی‌ در جبهه‌ اعزام‌ شد.
در مرحله‌ی‌ بعد،‌ از واحد بسیج‌ سپاه‌ فومن‌، بسوی‌ جبهه‌ شتافت‌ و پس‌ از دلاوری‌ها، سرانجام‌ در چهارم‌ فروردین‌ 1367 در منطقه‌ خرمال‌ عراق‌،در عملیات‌ والفجر 10 به‌ درجه‌ی‌ رفیع‌ شهادت‌ نایل‌ آمد و به‌ خیل‌ کاروان‌ شهدا پیوست‌. مزار شهید در گلزار شهداء فومن می باشد.
این‌ شهید به‌ هنر تئاتر علاقه‌ فراوانی‌ داشت‌ و چندین‌ نمایش‌ را کارگردانی‌ و آنها را در تالار اداره‌ی‌ آموزش‌ و پرورش‌ شهرستان‌ فومن‌ به‌ اجرا درآورده‌ بود. علاوه‌ بر این‌، در زمینه‌ ورزش‌ وتربیت‌ بدنی‌ نیز فعالیت‌ چشمگیری‌ داشت‌ و در رشته‌ی‌ ژیمناستیک‌، مقام‌ اول‌ را کسب‌ کرده‌ بود.
درفرازی‌ از وصیت‌نامه‌اش‌ می‌خوانیم‌: خدایا از تو می‌خواهم‌ که‌ مرگ‌ مرا، شهادت‌ در راه‌ خودت‌ و لوای‌ اسلامم‌ قرار دهی.
"انتهای پیام"
 
 
 
کد مطلب: 314265
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور