رقابت ورزشکاران جانباز بصیر سراسر کشور در مشهد مقدس
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۱
مسئول ورزش خانه نور ایرانیان بصیر گفت: جانبازان بصیر سراسر کشور در قالب 21 تیم در رشته‌های گلبال و شنا با یکدیگر در مشهد مقدس رقابت می‌کنند.
رقابت ورزشکاران جانباز بصیر سراسر کشور در مشهد مقدس
 
به گزارش «ایثار»، بابک ذوقی دوشنبه 20 آبان در حاشیه برگزاری مسابقات ورزشی جانبازان بصیر که در مشهد مقدس برگزار شد، گفت: ایران اسلامی برای دفاع از آرمان‌های شهدا و نظام مقدس 583 هزار و 64 جانباز تقدیم کشور کرده است که از این تعداد حدود 750 جانباز بصیر و بیش از پنج هزار جانباز کم بینا و نابینای تک چشم داریم.
وی با اشاره به اینکه عدم بینایی نتوانسته برای جانبازان محدودیت ایجاد کند، افزود: جانبازان بصیر مطلق، بالاترین سطح علمی معلولان دوچشم نابینا را در جهان دارند که اکثریت مقاطع تحصیلی عالی همراه با مدال‌های مسابقات ورزشی و پارالمپیک را کسب کرده‌اند.
مسئول ورزش خانه نور ایرانیان بصیر با بیان اینکه روحیه انقلابی جانبازان بصیر، الگویی برای جوانان است، افزود: روحیه انقلابی توام با شادابی جانبازان بصیر در دنیا بی بدیل است که باید الگویی برای سایر جوانان به ویژه معلولان قرار بگیرد.
وی به برگزاری مسابقات ورزشی گلبال و شنای جانبازان بصیر در مشهد اشاره کرد و ادامه داد: در سال گذشته 16 تیم در مسابقات شرکت کردند و امسال 21 تیم از سراسر کشور با یکدیگر رقابت می‌کنند که نسبت به سال گذشته با استقبال بیشتری مواجه شده است.
ذوقی با بیان اینکه برنامه‌های ورزشی در حقیقت پیشگیری از بروز بیماری‌ها است، تصریح کرد: هدف از برگزاری این مسابقات ارتقای سطح سلامتی و نشاط جانبازان بصیر و خانواده‌های آنان می‌باشد.
وی در پایان ضمن قدردانی از خانه نور، بنیاد شهید و امور ایثارگران و فرماندهی نیروی زمینی ارتش، گفت: انتظار داریم مسئولان و مردم در راستای پایداری اسلام ناب محمدی (ص) و تحقق آرمان‌های انقلاب و پیروی از مقام معظم رهبری تلاش مضاعفی داشته باشند.  
250 نفر از جانبازان و همراهان از سراسر کشور 18 آبان وارد مشهد مقدس شده‌اند و مسابقات ورزشی گلبال و شنا از 19 آبان آغاز و تا 21 آبان ماه ادامه دارد. 
گفتنی است اختتامیه مسابقات ورزشی گلبال و شنای جانبازان بصیر شامگاه سه شنبه 21 آبان در مجموعه رفاهی ثامن‌الائمه نزاجا برگزار می‌شود. 
انتهای پیام/
کد مطلب: 314788
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور