موضوع اشتغال فرزندان ایثارگران، مهمترین دغدغه بنیاد است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۴
مدیرکل بنیاد خراسان رضوی بیان کرد: وضعیت اشتغال فرزندان ایثارگران مهمترین دغدغه بنیاد خراسان رضوی است که در همین راستا به تمامی شهرستان ها سفر، و وضعیت اشتغال جامعه ایثارگری را با مسئولان شهرستان بررسی می‌کنیم.
موضوع اشتغال فرزندان ایثارگران، مهمترین دغدغه بنیاد است
 
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام حسین معصومی دوشنبه 20 آبان در جریان سومین دور سفر شهرستانی به تربت جام، در نشست شورای هماهنگی امور ایثارگران این شهرستان حضور یافت و ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: وضعیت اشتغال فرزندان ایثارگران مهمترین دغدغه بنیاد خراسان رضوی است که در همین راستا به تمامی شهرستان‌ها سفر و وضعیت اشتغال جامعه ایثارگری را با مسئولان شهرستان بررسی می‌کنیم.
مدیرکل بنیاد خراسان رضوی بیان کرد: یکی از برنامه‌های بتیاد استان بازدید از کارخانه‌ها و دیدار با کارفرمایان است که در این راستا کارگاروه اشتغال را تشکیل دادیم تا فرصت‌های بومی شناسایی شود.
وی ادامه داد: طبق قانون کوچک شدن دولت، آزمون‌های استخدامی بسیار محدود و جذب در آن، نیازمند بسترهای کار آفرینی است.
حجت الاسلام معصومی خاطرنشان ساخت: سال گذشته آمار جویای کاران شاهد و ایثارگر تربت جام، 420 نفر بود که امسال به 312 نفر تقلیل یافته است.
وی ادامه داد: مسئولان تربت جام، باید در دیدارهای مستمر با جامعه ایثارگری مشکلات آنان را مرتفع کنند، اما متاسفانه برخی از ادارات احساس نمی‌کنند که در قبال شهدا وظایفی دارند و فکر می‌کنند فقط بنیاد مسوول رسیدگی به خانواده‌های شهدا، جانبازان و آزادگان است.
گفتنی است شهرستان تربت جام 500 شهید، یک هزار و 127 جانباز و 95 آزاده تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 314799
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور