شیعه و اهل سنت در کنار هم از تمامیت ارضی میهن دفاع کردند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۶
مدیرکل بنیاد اردبیل گفت: در دوران پر افتخار دفاع مقدس همه مردم ایران اعم از شیعه و سنی و دیگر اقلیت های مذهبی به دفاع از انقلاب اسلامی و تمامیت ارضی میهن اسلامی برخاستند و در راستای یک هدف واحد به فیض عظیم شهادت نائل شدند.
شیعه و اهل سنت در کنار هم از تمامیت ارضی میهن دفاع کردند
 
به گزارش «ایثار»، یاسر شاهی در سفر به شهرستان کوثر با خانواده معظم شهیدان والامقام «برزو قلیزاده هشین» و «الماس جامع هشین» از شهدای گرانقدر اهل تسنن در روستای «هشین» دیدار کرد.
مدیرکل بنیاد اردبیل سپس در بخش «خورش رستم» شهر هشجین حضور یافت و با والدین و خانواده گرانقدر شهدای گرانقدر «سید ناصر ناصری هشجین» و «بیوک آقا نصیری» و شهدای عزیز اهل تسنن «آیت الله شکوری هشجین» و «سلام الله همتی هشجین» دیدار کرد.
شاهی در این دیدارها با تجلیل و تکریم از خانواده های معظم شهدا و تبریک هفته وحدت گفت: برادران شیعه و اهل تسنن در جمهوری اسلامی ایران کنار هم با مودت و برادری زندگی می کنند. در حالی که دشمن به اختلاف افکنی بین شیعه و سنی چشم طمع دوخته بود مردم عزیز ایران این توطئه دشمن را خنثی کردند.
وی خاطرنشان کرد: در دوران پر افتخار دفاع مقدس همه مردم ایران اعم از شیعه و سنی و دیگر اقلیت های مذهبی به امام خمینی (ره) لبیک گفتند و به دفاع از انقلاب اسلامی و تمامیت ارضی میهن اسلامی برخاستند و در راستای یک هدف واحد به فیض عظیم شهادت نائل شدند.
گفتنی است، روستای هشین پنج شهید گرانقدر از اهل تسنن را تقدیم دفاع از انقلاب اسلامی کرده است. شهر هشجین نیز 27 شهید والامقام از شیعه و اهل تسنن را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران داشته است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 314911
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور