رئیس بنیاد شبستر:
خواندن وصیت نامه شهدا و تفکر به مسایل زندگی شان راهگشای امروز ما است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۱
رئیس بنیاد شبستر گفت: خواندن وصیت نامه شهدا و تفکر به مسایل زندگی شان راهگشای امروز ما است و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت امانت و دستاوردی است که از شهدا به ما رسیده و ما باید از آن پاسداری کنیم.
 
به گزارش ایثارآذربایجان شرقی از شبستر، مینا گلی پور بخشدار بخش مرکزی شبستر به اتفاق امین لطیف دیزجی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان و دهیاران با والدین معظم شهیدان «کاظم خلیلی ساربان قلی»، «سیف علی سیفی زیناب»، «اروجعلی خداویردی زکریا»، «عباس علی غریبی ملکی» و «رحمن مظلومی ساربان قلی» دیدار و گفتگو کرد.
امین لطیف دیزجی در این دیدار ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: شهدا مظهر صلابت و غیرت میهن اسلامی هستند و دیدار با خانواده‌های شهدا و پیگیری وضعیت سلامتی این عزیزان یک وظیفه است.
وی در ادامه افزود: امروز اقتدار و صلابت ما مدیون حماسه‌آفرینی شهیدان و بازماندگان آنان است، کسانی که از همه تعلقات دنیوی خود گذشتند و نگذاشتند پای دشمنان به خاک این کشور برسد.
لطیف دیزجی در ادامه گفت: خواندن وصیت‌نامه شهدا و تفکر به مسائل زندگی آنان راهگشای امروز ما است و ترویج فرهنگ شهادت امانت و دستاوردی است که از شهدا به ما رسیده و ما باید از آن پاسداری کنیم.
گفتنی است، شهید «رحمن مظلومی ساربان قلی» متولد 1349 و در تاریخ 19 فروردین 1366 در منطقه شلمچه، شهید «عباس علی غریبی ملکی» متولد 1344 در تاریخ 25 اردیبهشت 1365 در منطقه حاج عمران، شهید «اروجعلی خداویردی زکریا» متولد 1340 در تاریخ 8 تیرماه 1361 در منطقه بوکان، شهید «سیف علی سیفی زیناب» متولد 1355 در تاریخ 13 اسفندماه 1371 در منطقه سردشت و شهید «کاظم خلیلی ساربان قلی» متولد 1343 در تاریخ 8 مرداد 1363 در منطقه سردشت به فیض شهادت نائل‌آمده‌اند.
انتهای خبر/
 
کلمات کليدی: ایثار آذربایجان شرقی،شبستر،دیدار با والدین شهدا،بخشدار
کد مطلب: 315239