عملکرد شش ماهه نخست بنیاد مازندران در سال 98 تشریح شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۰
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران عملکرد شش ماهه نخست بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران در سال 98 را تشریح کرد.
عملکرد شش ماهه نخست بنیاد مازندران در سال 98 تشریح شد
 
به گزارش «ایثار»، در راستای پاسخگویی شفاف و سریع به جامعه ایثارگری هدایت مظلومی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران طی گفتگویی، عملکرد و اقدامات انجام گرفته از سوی این اداره کل در 6 ماهه نخست سال 98 را تشریح کرد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره 10 هزار و 400 شهید گرانقدر این استان با بیان اینکه ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت برگرفته از آموزه‌‌های ناب اسلام و مکتب حسینی است، گفت: امروز تفکر و ایده شهدا و ایثارگران می‌تواند به عنوان بهترین الگوهای اعتقادی و راه و رسم زندگی به نسل جدید جامعه معرفی شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران با بیان اینکه یکی از برنامه‌های بنیاد در رابطه با جامعه ایثارگری طرح سپاس و دیدار از این عزیزان است، گفت: بنیاد در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری باید سپاسگزار و قدردان خانواده‌های شهدا و ایثارگران باشد و در این مسیر از همه ظرفیت دستگاه‌ها و نهادها در جهت تکریم و تجلیل از این اسوه‌های صبر و استقامت بهره خواهد برد.
وی افزود: در شش ماهه نخست سال 98 بیش از 12 هزار دیدار در قالب طرح سپاس توسط مدیران دستگاهها و ادارات شهرستان با خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان با هماهنگی و محوریت بنیاد صورت گرفته است. 
مظلومی با اشاره به ثبت بیش از 6 هزار فرزند شاهد و ایثارگر جویای کار در سامانه سجایای بنیاد اظهار کرد: در سال 98 تعداد 321 مورد اشتغال برای فرزندان عزیز ایثارگر ایجاد شده است. 
مدیرکل بنیاد مازندران ارائه تسهیلات بانکی به ایثارگران را از دیگر وظائف بنیاد برشمرد و عنوان کرد: تعداد 2 هزار و 506 فقره وام تبصره‌ای مسکن سال 97 به این استان تخصیص داده شده است که تاکنون دو هزار و 480 نفر از خانواده‌های معزز شهدا، جانبازان و آزادگان جهت دریافت وام به بانک های عامل در 22 شهرستان معرفی شده‌اند.
وی با بیان اینکه وام تبصره‌ای مسکن به ایثارگران پرداخت می‌شود، گفت: هزار و 838 تن از جامعه هدف مازندران در سال گذشته از وام تبصره‌ای مسکن ایثارگران بهره‌مند شدند که در سال 98 به 2 هزار و 480 نفر می‌رسد.
مظلومی گفت: در 6 ماهه نخست سال جاری هزار و 252 مورد از پرونده‌های ایثارگران در کمیسیون احراز استان جهت شرکت در کمیسیون تعیین درصد جانبازی، حق پرستاری و معیست، بررسی و بازبینی شد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران در حوزه ایثار و شهادت، تولیدات تلویزیونی را 17 مورد در هزار و 143 دقیقه عنوان کرد و افزود: اداره هنری، انتشارات این اداره کل با همکاری و مشارکت صدا و سیما 70 مورد تولیدات رادیویی در هزار و 680 دقیقه داشته است. همچنین 37 فیلمنامه در 3 هزار و 38 دقیقه جمع آوری و تهیه شده است.
این مسئول تصریح کرد: با مشارکت صدا و سیمای مرکز مازندران و حفظ آثار و بنیاد مازندران تولید 160 قسمت مستند ویژه والدین معزز شهدا در قالب طرح تاریخ شفاهی در مرحله اجرا است. 
مظلومی با اشاره به برنامه‌های اردویی جامعه هدف استان گفت: در 6 ماهه نخست سال جاری تعداد 775 تن از جامعه ایثارگری استان در 22 برنامه اردویی و ورزشی شرکت کردند.
مظلومی با بیان اینکه 57 پزشک طرح پاش سلامت با بنیاد قرارداد همکاری دارند، افزود: پزشکان پایش سلامت بنیاد به منظور انجام معاینات پزشکی با هماهنگی بنیاد شهرستانها در منازل خانواده‌های معظم شهدای بستری در منزل حضور یافته و اقدامات درمانی این عزیزان مورد پیگیری قرار می‌گیرد.
مدیرکل بنیاد مازندران گفت: در شش ماهه اول سال جاری 6 هزار و 523 تن از جامعه هدف استان از خدمات پزشکان پایش سلامت استفاده کردند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مازندران با بیان اینکه پاسخگویی شفاف به جامعه ایثارگری، پیگیری و رسیدگی به مشکلات آنان در اولویت بنیاد است اظهار کرد: در 6 ماهه اول سال جاری تعداد 22 جلسه ملاقات عمومی در ستاد استان و شهرستانها برگزار شد که هزار و 175 تن از خانواده های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان در آن شرکت کردند.
مدیرکل بنیاد مازندران در راستای خدمت رسانی به جامعه ایثارگری گفت: تعداد 77 هزار و 63 مورد درخواست، اطلاع رسانی، پیش درخواست و تلفنی در مرکز مراجعات و ارتباطات بنیاد مازندران ثبت در سیستم شده است.
گفتنی است استان مازندران 10 هزار و 400 شهید گرانقدر تقدیم نظام و انقلاب اسلامی کرده است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 315410
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور