فرهنگ ایثار و شهادت سرمایه‌ اجتماعی عظیمی است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۶
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز گفت: فرهنگ ایثار و شهادت صرفا یک فرهنگ نیست بلکه در معنای وسیع‌تر یک سرمایه‌ اجتماعی عظیم، حیثیت ملی و یک ثروت است.
فرهنگ ایثار و شهادت سرمایه‌ اجتماعی عظیمی است
 
به گزارش «ایثار»، سلیمان رستمیان با گرامی داشت یاد و خاطر شهدا و ایثارگران از همکاری فی‌مابین دفتر آستان قدس رضوی استان البرز و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خبر داد و گفت: هر دولتی که در این نظام برقرار است ارزش و وجاهت خود را از فرهنگ ناب ایثار و شهادت دارد و این فرهنگ باید برای ما و نسل‌های آینده مهم جلوه داده شود و بتواند ایجاد دغدغه کند زیرا این مهم تنها یک فرهنگ نیست، بلکه در معنای وسیع‌تر یک سرمایه‌ اجتماعی عظیم، حیثیت ملی و یک ثروت است که باید بتوانیم با ایجاد دغدغه‌ لازم از این فرهنگ و سرمایه ملی دفاع کرده و به نسل‌های آینده انتقال دهیم.
وی افزود: اگر نتوانیم در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت قدم‌های تاثیرگذاری برداریم و رسیدگی‌های لازم را در این زمینه انجام دهیم، باید شاهد تضعیف این فرهنگ در جامعه باشیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز تأکید کرد: امروز این سرمایه در اختیار نسل ما قرار دارد و باید بتوانیم از این ظرفیت به‌ خوبی استفاده کنیم و پاسدار این فرهنگ باشیم.
رستمیان در پایان با بیان اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت رسالت اجتماعی مردم و مسئولان است، گفت: کانون‌های تخصصی خادم یاران آستان قدس رضوی می‌توانند در شاخه‌های مختلف تخصصی به‌عنوان خادم یاران ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هریک مروج این فرهنگ در جامعه باشند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 315460
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور