داخلی صفحه گیلان خبر
 
فعالیت غرفه بنیاد شهید و امور ایثارگران در نمایشگاه کتاب گیلان
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۴
استاندار گیلان در حاشیه بازدید از غرفه بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان در پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان،کتاب را یکی از بهترین ابزارهای انتقال فرهنگ دانست و تصریح کرد:فرهنگ ایثار و شهادت یک فرهنگ غنی و متعالی است و باید با تالیف و انتشار زندگینامه های شهدا سیره،روش و منش آنان را به جامعه منتقل کنیم تا چراغ راه آیندگان قرار گیرد.
 
به گزارش ایثار گیلان ارسلان زارع،استاندار گیلان در حاشیه بازدید از غرفه بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان در پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان،ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را یکی از ضروریات جامعه امروز دانست و اظهار کرد:باید نسل جوان و نوجوان را با استفاده از ابزارهای فرهنگی و هنزی با فرهنگ ایثار و شهادت پیوند دهیم.
وی کتاب را یکی از بهترین ابزارهای انتقال فرهنگ دانست و تصریح کرد:فرهنگ ایثار و شهادت یک فرهنگ غنی و متعالی است و باید با تالیف و انتشار زندگینامه های شهدا سیره،روش و منش آنان را به جامعه منتقل کنیم تا چراغ راه آیندگان قرار گیرد.
عبدالله پاکاری،مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان نیز،از عرضه ۲۰۰ عنوان کتاب مرتبط با حوزه ایثار و شهادت در دو بخش کودک و نوجوان و بزرگسال در نمایشگاه کتاب امسال خبر داد و خطرنشان کرد:سال گذشته بیش از یکصد عنوان کتاب با محوریت فرهنگ ایثار و شهادت و دفاع مقدس و تاریخ شفاهی خانواده های شهدا و ایثارگران توسط بنیاد شهید چاپ و یا تجدید چاپ شد.
وی ماموریت اصی بنیاد شهید و امور ایثارگران را ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دانست و یادآور شد:همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند،زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست و لذا باید با استفاده از هنر به این مهم اهتمام بورزیم.
انتهای پیام

گزارش تصویری
کد مطلب: 315478
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور