داخلی صفحه گیلان خبر
 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان خبر داد:
عرضه ۲۰۰ عنوان کتاب ایثار و شهادت در نمایشگاه کتاب گیلان
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۹
عبدالله پاکاری در نشست تحلیلی و بررسی «نقش رسانه کتاب در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب» که در حاشیه پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان برگزار شد،با اشاره به حضور بنیاد شهید و امور ایثارگران در نمایشگاه کتاب استان به عنوان یک نهاد فرهنگی، گفت:۲۰۰ عنوان کتاب با موضوع ایثار و شهادت در غرفه بنیاد عرضه می شود که شامل تولیدات استانی و کشوری بنیاد است.
 
به گزارش ایثار گیلان،عبدالله پاکاری در نشست تحلیلی و بررسی«نقش رسانه کتاب در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب»که در حاشیه پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان برگزار شد،اظهار کرد:نمایشگاه کتاب یک رخداد بزرگی فرهنگی است که توجه جامعه را به مقوله کتاب و کتابخوانی معطوف می کند.
وی با بیان اینکه امروزه فرهنگ کتاب و سرانه مطالعه یکی از شاخص های اصلی رشد و توسعه یافتگی جوامع محسوب می شود،تصریح کرد:توسعه فرهنگی توسعه سیاسی و اجتماعی و اقتصادی را به همراه دارد و کتاب زمینه ساز توسعه و تعالی فرهنگ است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان با اشاره به حضور بنیاد در نمایشگاه کتاب استان به عنوان یک نهاد فرهنگی،گفت:۲۰۰ عنوان کتاب با موضوع ایثار و شهادت در غرفه بنیاد عرضه می شود که شامل تولیدات استانی و کشوری بنیاد است.
پاکاری با بیان اینکه بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان فعالیت خوبی در زمینه نشر مکتوبات و جمع آوری اسناد مربوط به شهدا و ایثارگران دارد،خاطرنشان کرد:ماموریت اصلی بنیاد شهید ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است که از طریق کتاب به عنوان ابزار فرهنگی و هنری اثرگذار به نحو احسن صورت می گیرد.
وی دفاع مقدس را یک مقطع پرافتخار در تاریخ ایران دانست و خاطرنشان کرد:فرزندان این مرز و بوم فرهنگ دفاع مقدس را رقم زدند و امروز وظیفه حراست از این گنجینه ارزشمند و انتقال آن به آیندگان را داریم.
انتهای پیام

کد مطلب: 315482
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور