​یادواره شهید زین الدین و ۶ هزار شهید استان قم برگزار شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۰
یادواره شهید زین الدین و شش هزار شهید قم در جوار گلزار شهدای علی بن جعفر(ع) با حضور خانواده معظم شهدا، ایثارگران و همرزمان شهدا، مردم شهید پرور و مسوولان برگزار شد.
​یادواره شهید زین الدین و ۶ هزار شهید استان قم برگزار شد
 
به گزارش «ایثار»، در این مراسم سه تن از یادگاران دوران دفاع مقدس به بیان ویژگی‌های شخصیتی شهید زین الدین، شهید ابوترابی و حواث تلخ و شیرین هشت سال دفاع مقدس پرداختند.
این یادواره سرآغاز دومین دوره اجلاسیه نهایی کنگره ملی شهدای استان قم ۲۷ آبان‌ماه سال آینده با عنوان «بزرگداشت ۶ هزار شهید استان قم» و با شعار «قم، سرآمد شهادت و سرافزاری» بود. نخستین دوره این کنگره در سال ۱۳۷۳ با عنوان «بزرگداشت شهید مهدی زین‌الدین» برگزار شد.
شهید مهدی زین الدین در عملیات بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر، مسئولیت اطلاعات عملیات قرارگاه نصر را پذیرفت و در عملیات رمضان به سرپرستی تیپ ۱۷ علی ابن ابیطالب(ع) و سرانجام به فرماندهی لشکر ۱۷ سپاه امام علی ابن ابی‌طالب(ع) قم منصوب شد.
این شهید گرانقدر در سال ۱۳۶۳ به همراه برادرش مجید که مسئول اطلاعات و عملیات تیپ ۲ لشکر علی بن ابیطالب(ع) بود، برای شناسایی منطقه عملیاتی از کرمانشاه به سمت سردشت حرکت کرد و هر دو برادر سرانجام توسط منافقات کوردل به شهادت رسیدند. در این مراسم از کتاب نبردهای انقلابی، بخش فاو تا شلمچه رونمایی شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 315682
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور