فرهنگ ایثار و شهادت یک ثروت ملی است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۸
مدیرکل بنیاد مرکزی گفت: هر دولتی که در این نظام برقرار است ارزش و وجاهت خود را از فرهنگ ناب ایثار و شهادت دارد و ایثار و شهادت تنها یک فرهنگ نیست بلکه در معنای وسیع‌تر یک سرمایه‌ اجتماعی عظیم، حیثیت ملی و یک ثروت است.
فرهنگ ایثار و شهادت یک ثروت ملی است
 
به گزارش «ایثار»، مرتضی انصاری‌فر در جریان دومین دور سفر شهرستانی به شازند، با خانواده‌های شاهد و ایثارگر این شهرستان به صورت چهره به چهره دیدار و گفتگو کرد و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، گفت: هر دولتی که در این نظام برقرار است ارزش و وجاهت خود را از فرهنگ ناب ایثار و شهادت دارد و ایثار و شهادت تنها یک فرهنگ نیست بلکه در معنای وسیع‌تر یک سرمایه‌ اجتماعی عظیم، حیثیت ملی و یک ثروت است که ما باید بتوانیم با ایجاد دغدغه‌ لازم از این فرهنگ و سرمایه ملی دفاع کرده و آن را به نسل‌های آینده انتقال دهیم.
وی افزود: اگر نتوانیم در راستای این مهم قدم‌های تاثیرگذاری برداریم و رسیدگی‌های لازم را در این زمینه انجام ندهیم باید گفت زمینه‌ساز تضعیف این فرهنگ در جامعه خواهیم بود.
انصاری‌فر تأکید کرد: امروز این سرمایه در اختیار نسل ما قرار دارد و باید بتوانیم از این ظرفیت به‌ خوبی استفاده کنیم و پاسدار این فرهنگ باشیم و خدا را شاکریم که موقعیت خدمت‌رسانی صادقانه و انجام وظیفه درقبال این قشر معظم و معزز را برای ما فراهم کرد.
گفتنی است شهرستان شازند 456 شهید، 921 جانباز و 31 آزاده تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 315796