حجت الاسلام والمسلمین شهیدی:
جلسات مشترک مسئولان بنیاد و دانشجویان ایثارگر موجب کاهش مشکلات می‌شود
تاریخ انتشار : شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۰
نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: برگزاری جلسات مستمر بین دانشجویان شاهد و ایثارگر و مسئولان آموزشی بنیاد می‌تواند به افزایش تعامل و کاهش مشکلات منجر شود.
جلسات مشترک مسئولان بنیاد و دانشجویان ایثارگر موجب کاهش مشکلات می‌شود
 
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی روز شنبه ۲ آذرماه در مراسم تجلیل از دانشجویان نمونه و ممتاز شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران ضمن گرامی داشت هفته بسیج، هدف آفرینش انسان را بر اساس آیات قرآن کریم و روایات طی مسیر رشد و رسیدن به کمال دانست و گفت: رسیدن به کمال با استفاده از دو بال «تزکیه و معرفت» و «علم» محقق می‌شود و پدران شما دانشجویان شاهد و ایثارگر با تکیه بر همین دو بال به بالاترین مدارج کمال و ایثارگری رسیدند.
وی افزود: جمعیت تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر است و اداره این جمعیت سختی‌های بسیار زیادی دارد که ممکن است کاستی‌هایی را ایجاد کند اما همه تلاش ما در راستای رفع این کاستی‌هاست و پیشنهاد می‌کنم جلسات مستمری بین دانشجویان شاهد و ایثارگر و مسئولان آموزشی بنیاد برگزار شود تا با افزایش تعامل شاهد کاهش مشکلات باشیم.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه در حال حاضر ۱۲۵ هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر در دانشگاه‌ها مشغول به تحصیل هستند افزود: افتخار ما این است که بیش از ۳ هزار نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر عضو هیئت علمی دانشگاه‌ها هستند.
معاون رییس جمهور در پایان به ارائه توصیه‌هایی خطاب به دانشجویان شاهد و ایثارگر پرداخت و گفت: شما عزیزان آینده‌سازان این کشور هستید و باید همواره در مسیر افزایش دانش، فکر و اندیشه بکوشید.
محمود نیلی رییس دانشگاه تهران نیز با بیان اینکه دانشگاه‌ها در قلب مردم جای دارند گفت: مهم‌ترین فرزندان کشور وارد مراکز علمی و دانشگاهی می‌شوند و آینده را می‌سازند و در بین این مراکز علمی و دانشگاهی، دانشگاه تهران به‌عنوان باسابقه‌ترین و مهم‌ترین مجموعه دانشگاهی نقش مهمی را دارد.
وی افزود: دانشجویان شاهد و ایثارگر فرزند افرادی هستند که با خون خود، راه و هدف خود را شهادت دادند. این عزیزان الگوهایی برای جوانان کشورمان هستند و به همین دلیل وظیفه سنگین‌تری را بر عهده دارند و ما نیز در دانشگاه تهران وظیفه داریم شرایط بهتری را برای این عزیزان فراهم کنیم.
رییس دانشگاه تهران در انتها با تشکر از بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: بنیاد همواره همراه و همکار بوده است و این همکاری می‌تواند منجر به شکل‌گیری کارهای بزرگ‌تری شود.
رحمت‌الله الهیاری مدیرکل شاهد و ایثارگر دانشجویان و کارکنان دانشگاه تهران نیز در این مراسم به ارائه گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته در خصوص ۷۳۴۰ دانشجوی شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران پرداخت.
همچنین حجت الاسلام سعید کرمی مسئول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه تهران در این مراسم حضور بیش از ۷ هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر در دانشگاه تهران را افتخاری برای این دانشگاه دانست.
در پایان این مراسم با حضور حجت الاسلام والمسلمین شهیدی از دانشجویان نمونه و ممتاز شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران تقدیر شد.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 316245
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور