داخلی صفحه کرمان خبر
 
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش:
شهدای دانش آموز ما از مظلوم ترین و مقرب ترین شهدای انقلاب هستند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۶
کاظمی در یادواره شهدای دانش آموز بیان داشت:شهدای دانش آموز ما از مظلوم ترین و مقرب ترین شهدای انقلاب هستند چرا که با سنین بسیار کم، فراغت و آسایش کودکانه خود را کنار گذاشته و همچون مردان بزرگ وارد عرصه دفاع از میهن شدند.
شهدای دانش آموز ما از مظلوم ترین و مقرب ترین شهدای انقلاب هستند
 
به گزارش ایثار کرمان، صبح امروز 4 آذر 98 یادواره شهدای دانش‌آموز و شهید علی ذاکری جوان‌ترین شهید دانش‌آموز استان کرمان  با حضور  علی رضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌وپرورش ، رزاقی مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش‌وپرورش، احمد اسکندری نسب مدیرکل آموزش‌وپرورش استان کرمان، حجت‌الاسلام  امین رضوانی  امام‌جمعه شهرستان منوجان، رضا وزیری رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان منوجان  و دیگر مسئولین استانی برگزار شد.
کاظمی  در این یادواره  ضمن تبریک هفته بسیج بیان داشت: زنده نگه‌داشتن یاد شهدا و آشنایی نسل جدید با آرمان‌های انقلاب و تجدید بیعت با ولایت‌فقیه از اهداف برگزاری یادواره‌های شهدا است.
وی در ادامه گفت: شهدای دانش‌آموز ما از مظلوم‌ترین و مقرب‌ترین شهدای انقلاب هستند چراکه با سنین بسیار کم، فراغت و آسایش کودکانه خود را کنار گذاشته و وارد عرصه دفاع از میهن شدند.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌وپرورش افزود: امروز تهدید جدی انقلاب اسلامی آسیب فرهنگی است و دشمن تلاش می‌کند نسل جوان را از اعتقادات و مبانی فرهنگ اسلام دور کند ازاین‌رو ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، آن‌ها را در برابر تهدیدهای دشمنان بیمه می‌کند.
وی گفت: در دوران دفاع مقدس رزمندگان اسلام برابر تمامی ابرقدرت‌های شرق و غرب با تکیه‌بر ایمان به خدا، وحدت و حرکت در مسیر ولایت ایستادگی کرده و اجازه تجاوز به دشمن ندادند.
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان نیز در این مراسم گفت: برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بین دانش آموزان خواندن کتاب‌هایی با موضوع ایثار و جوانمردی شهدا ضروری است.
وی در ادامه افزود: نقش دانش آموزان در دوران جدید بسیار حساس‌تر و مهم‌تر از قبل است و الگوی مهم‌تر و روشن‌تر از شهدای دانش‌آموز برای نهادینه کردن فرهنگ ایثار و فداکاری نیست.
اسکندری در ادامه خاطر نشان کرد: دوران دفاع مقدس 6500 شهید تقدیم به انقلاب کردند که 1147 نفر آن‌ها دانش‌آموز بودند؛ افتخار ما این است که کوچک‌ترین شهید دفاع مقدس به نام شهید علی ذاکری سن 12 سال و 10 ماه از دل همین مردم راهی صحنه‌های نبرد حق علیه باطل شد و در شلمچه، به فیض شهادت نائل آمد.
انتهای پیام./
 


 
کد مطلب: 316461
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور