داخلی صفحه کرمان خبر
 
مشاور عالی و دستیار ویژه رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران:
باید فرهنگ ایثار را به گفتمان تبدیل کنیم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۹
مشاور عالی و دستیار ویژه رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران: اگر ما بتوانیم فرهنگ ایثار را به یک گفتمان تبدیل کنیم در آن صورت موفق خواهیم شد هجمه فرهنگی شدیدی که از ناحیه فضای مجازی به ما تحمیل می‌شود را به خودشان برگردانیم.
باید فرهنگ ایثار را به گفتمان تبدیل کنیم
 
به گزارش ایثار کرمان ، عصر دیروز 4 آذر 98  احمد گروئی ساردو در جلسه هماهنگی برگزاری همایش ایثار اجتماعی با حضور حسن شهرکی پور مشاور عالی و دستیار ویژه رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ، محمدصادق بصیری معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمان و جمعی از اساتید صاحب نظر  در محل استانداری برگزار شد .
مشاور عالی و دستیار ویژه رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران  با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص ترویج و توسعه فرهنگ ایثار در بین اقشار جامعه اظهار کرد: ایثار به معنای گذشتن از حق خود و فداکاری در راه خداست و کسانی که بخاطر احیای ارزش‌های انسانی از حقوقشان می­‌گذرند در واقع به ثبات و آرامش جامعه قوام می­‌بخشند.
شهرکی پور  افزود: اگر ما بتوانیم فرهنگ ایثار را به یک گفتمان تبدیل کنیم در آن صورت موفق خواهیم شد هجمه فرهنگی شدیدی که از ناحیه فضای مجازی به ما تحمیل می‌شود را به خودشان برگردانیم.
 وی ترویج ایثار اجتماعی را ضرورت امروز جامعه دانست و گفت :در سبک زندگی ما، ایثار و فداکاری بسیار حائز اهمیت هستند؛ مصداق ایثار در جامعه کنونی بسیار است و گروه‌های مختلف خیران در جامعه فعالیت زیادی دارند؛ افرادی که از حق دیه و قصاص می‌گذرند یا مادری که برای رشد و پرورش فرزند خود تلاش می‌کند از جمله ایثار اجتماعی محسوب می‌شود.
وی با بیان اینکه ایثار جایگاه بسیار ویژه‌ای در جامعه دارد، تصریح کرد: رشد فضائل اخلاقی، یکی از خصوصیات جامعه سالم و توسعه‌یافته است؛ جامعه سالم زمانی تحقق پیدا می‌کند که مردم به نفع اجتماع، رفتارها و اعمال جمع‌گرایانه داشته باشند.
گروئی نیز در این نشست بیان داشت:هر گونه کوتاهی و قصور در جهت زنده نگه داشتن نام شهدا و فرهنگ غنی ایثار و شهادت در جامعه ناسپاسی است.
وی در ادامه افزود: امروز جامعه ما نیازمند فرهنگ ایثار و شهادت است و  توسعه این فرهنگ متعالی با ایثار اجتماعی محقق خواهد شد.
انتهای پیام./

 
کد مطلب: 316673
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور