امام جمعه موقت زابل:
گرامیداشت یاد و خاطره شهدا وظیفه همگانی است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۳
امام جمعه موقت زابل در مراسم یادواره شهدای محله مسجد سجادیه گفت: همه ما وظیفه داریم قدر شهدا و خانواده هایشان را بدانیم و همواره یاد و خاطرشان را گرامی بداریم.
 
به گزارش ایثار سیستان و بلوچستان، یادواره شهدای محله سجادیه شهرستان زابل با حضور مسئولین و خانواده های معزز شهدا در محل مرکز فرهنگی گلزار شهدای این شهرستان برگزار شد.

حجة السلام والمسلمین راشکی امام جمعه موقت شهرستان زابل ضمن تفسیر و تبیین سوره العادیات، قدر و منزلت  رزمندگانی که در راه خدا جهاد می کنند و شهید می شوند را ستود و افزود: خداوند رزمندگانی که در جبهه حق علیه باطل جهاد می کند را دوست دارد و برایش منزلتی ویژه در نظر دارد  و کارشان را می ستاید.
وی افزود: وقتی خداوند به نفس نفس زدن اسبی که در میدان جهاد است قسم یاد می کند، پس نفس نفس زدن رزمنده مجاهد چه قدر می تواند در نظر خداوند با ارزش باشد و شهادت چه منزلتی می تواند داشته باشد پس همه ما وظیفه داریم قدر شهدا و خانواده هایشان را بدانیم و همواره یاد و خاطرشان را گرامی بداریم.                                    
فرمانده ناحیه مقاومت سپاه شهرستان اظهار داشت: عرفان و حقانیتی که رزمندگان اسلام داشتند آنان را در مسیر شهادت و قرب الی الله قرار داد.
سرهنگ موسی سنچولی ادامه داد: شهدا اوج رسیدن به خداوند متعال را درک کردند و این راه را برگزیدند زیرا آنان یقین داشتند که راه رسیدن به خداوند شهادت است.
سنچولی بیان داشت: همه ما روزی طعم مرگ را می چشیم چه بهتر مرگمان شهادت در راه خدا باشد و بی شک شهدایی همچون شهید میرحسینی و شهید لکزایی شهدای عارفی بودند که لحظه و چگونگی شهادتشان را می فهمیدند.     
در پایان مراسم از 15 خانواده شهید این محله تجلیل شد.
کد مطلب: 317507