داخلی صفحه قزوین خبر
 
برنامه‌های بسیج سازندگی با محوریت ایثار و شهادت در نقاط محروم اجرایی می‌شود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۲
رئیس سازمان بسیج سازندگی استان قزوین گفت: برنامه‌های بسیج سازندگی سازندگی استان قزوین با محوریت گرامیداشت نام و یاد شهدا و ایثار و شهادت در نقاط محروم استان قزوین اجرایی می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، مهدی صادق‌پور شامگاه چهارشنبه در آئین رونمایی از المان شهدای گمنام ناحیه شهری مهرگان که با حضور سردار شاهرخی فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین، علی فرخزاد معاون عمرانی استاندار قزوین، مریم نخستین شهردار و اعضای شورای شهر محمدیه و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد، اظهار داشت: امروز با گذشته نزدیک به 40 سال از رشد و شکوفایی نهال انقلاب امروز انقلاب اسلامی ایران به درختی تنومند تبدیل شده است و بسیج به عنوان یکی از شاخصه‌های خدمت رسانی در انقلاب اسلامی بیش از گذشته در خدمت مردم و نظام است.
وی بیان کرد: در حالی که در آستانه چهلمین سالروز تاسیس بسیج مستضعفین در کشور هستیم شاهدیم که این نهاد پربارتر از گذشته در کنار وظایف خود به فعالیت در عرصه‌های دیگر نیز روی آورده است و خدمت رسانی به مردم را در سنگرهای فعالیت سازندگی و عمرانی ادامه داده است.
رئیس سازمان بسیج سازندگی استان قزوین خاطرنشان کرد: بسیج سازندگی استان قزوین به عنوان یکی از شاخه‌های این نهاد در حال حاضر در استان قزوین بیش از 900 پروژه عمرانی و خدماتی را برعهده دارد و توانسته در بسیاری از حوزه‌ها خدمت رسان مردم باشد.
صادق‌پور افزود: در طی سالیان گذشته با فرمان اقتصاد مقاومتی و حمایت از عرصه تولید از سوی مقام معظم رهبری بسیج سازندگی نیز در این حوزه وارد شده و با اجرای طرح‌های مختلف در نقاط محروم استان قزوین تلاش کرده تا با همراه کردن جوامع محلی در این حوزه گام‌خای اساسی بردارد.
وی تصریح کرد: در حوزه ایثار و شهادت نیز گرامیداشت نام و یاد شهدا را از وظایف ذاتی خود می‌دانیم از این رو تلاش کردیم تا با اجرای طرح‌هایی نظیر ساخت المان شهدا در این زمینه فعالیت‌هایی داشته باشیم.
رئیس سازمان بسیج سازندگی استان قزوین عنوان کرد: امروز از المان شهدای گمنام مدفون در ناحیه شهری مهرگان رونمایی می‌شود، المانی که به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره شهدای 17 و 23 ساله این ناحیه شهری ساخته شده است و امیدواریم به محلی برای ذکر و یاد شهدا تبدیل شود.
فعالیت‌های ایثار و شهادت به بهانه تنگناهای مالی متوقف نمی‌شود
مریم نخستین شهردار قزوین نیز در بخش دیگری از این آئین رونمایی اظهار داشت: امروز مسئله مشکلات اقتصادی و مالی در شهرداری‌های کشور به یک امر تکراری تبدیل شده است اما نباید اجازه دهیم مشکلات اقتصادی و اعتباری موجب فراموشی برنامه‌های مرتبط با حوزه ایثار و شهادت در کشور شود.
وی بیان کرد: اقتدار امروز جمهوری اسلامی ایران، امنیت موجود در کشور و همه موفقیت‌هایی که جمهوری اسلامی ایران به آن دست یافته است به برکت خون همین شهدا و جانفشانی و از خودگذشتگی این افراد است.
شهردار محمدیه گفت: اهمیت توجه به حوزه ایثار و شهادت و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و دفاع مقدس با اعتقادات و ارزش‌های اسلامی ارتباط مستقیم دارد و نمی‌توانیم اجازه دهیم مشکلات ما را از مسیر اعتقادی و ارزشیمان دور کند.
نخستین خاطرنشان کرد: روحیه بسیجی و جهادگرانه در کشور از مهم‌ترین نیازهایی است که می‌تواند به تسریع اجرای بسیاری از پروژه‌ها منتهی گردد.
وی گفت: در اجرای ساخت المان شهدای گمنام ناحیه شهری مهرگان از همین روحیه مددگرفته شد و توانستیم پروژه‌ای که هزینه تخمینی اجرای آن 550 میلیون تومان بود را با کمتر از 350 میلیون تومان به بهره‌برداری برسانیم.
شهردار محمدیه گفت: همراهی بسیج سازندگی استان قزوین در اجرای این پروژه در کنار هماهنگی خوبی مسئولین در استان و شهرستان موجب شد در مدت کوتاهی شاهد رونمایی از این المان باشیم و به مردم این اطمینان را می‌دهیم که اجرای خدمات رفاهی، عمرانی و فعالیت‌های فرهنگی مرتبط با باورهای ما متوقف نمی‌شود.
کد مطلب: 317554
مرجع : تسنیم