داخلی صفحه ایلام خبر
 
شهدا ستاره های درخشان و راهنمای راه ما هستند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۵
امام جمعه ایلام گفت: شهدا، ستاره های درخشان و راهنمای راه ما هستند و باید در همه جا و همه حال از شهدا یاد کنیم.
شهدا ستاره های درخشان و راهنمای راه ما هستند
 
به گزارش ایثار از ایلام؛ حجت الاسلام و المسلمین کریمی روز یکشنبه 10 آذرماه، در یادواره سردار شهید «یادگار امیدی»، ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهید والامقام امیدی، با اشاره به اینکه روستای چشمه رشید و چشمه پهن در دوران دفاع مقدس 34 شهید والامقام را تقدیم آرمان های انقلاب کرده است، اظهار داشت: استان ایلام در دوران دفاع مقدس شایستگی خود را نشان داد.
تبار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام از شهیدان والامقام این بخش یاد کرد و افزود: همه شهدا در نزد خداوند ارزشمند هستند، خدا آنها را برای انتخاب کرده است، ولی برخی از شهدا رفتنشان برای همرزمانشان، گران بوده است.
وی با تجلیل از رشادت های شهدا و ایثارگران در دوران دفاع مقدس، افزود: شهدا، ستاره های درخشان و راهنمای راه ما هستند و باید در همه جا و همه حال از شهدا یاد کنیم.
حجت الاسلام و المسلمین کریمی تبار ادامه داد: شهید یادگار جوانی بود که برای معیشت و روزی حلال شهر و دیار خود را ترک کرده بود و وقتی که که دین را در خطر میبیند و حرکت انقلاب شروع میشود، از دنیایش می گذرد و دفاع از دین خدا و کشور را بر معیشتش ترجیح می دهد.
امام جمعه ایلام با تجلیل از رشادت و فداکاری شهدا و ایثارگران به ویژه شهید امیدی در دوران دفاع مقدس، تصریح کرد: فرمانده اطلاعات و عملیات لشکر ۱۱ امیرالمومنین(ع) با حداقل تلفات بهترین اطلاعات را در واحد اطلاعات و عملیات بدست آورد و به عنوان فرمانده برای شناسایی از خط دشمن عبور میکرد.
وی افزود: از شاهکارهای امیدی این بود که توانست سخت ترین ضربه را به گروه فرسان ( گوش برها) وارد کند.
وی تاکید کرد: شهدا و ایثارگران سند افتخار ما هستند و در راه دفاع از کشور و انقلاب، از ولایت فقیه تبعیت کردند.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 317770
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور