داخلی صفحه مازندران خبر
 
امر به معروف و نهی از منکر ضامن سلامت و قوام جامعه است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۹
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران گفت: امر به معروف و نهی از منکر ضامن سلامت جامعه و یک اقدام پیشگیرانه در جهت کاهش آسیب های اجتماعی است.
 
به گزارش ایثار واحد مازندران، نشست اعضای شورای امر به معروف و نهی از منکر استانداری و بنیاد چهارشنبه 13 آذر ماه با حضور مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران در بنیاد ستاد استان برگزار گردید.
هدایت مظلومی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران در این جلسه ضمن گرامیداشت یاد و نام شهدا بویژه شهدای والامقام امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به اینکه شهدا برای احیای امر به معروف و نهی از منکر و حفظ ارزش های اسلامی به شهادت رسیدند گفت: عمل به فریضه امر به معروف و نهی از منکر، حفظ حجاب، حضور در نماز جمعه و جماعات در وصیت نامه شهدا تأکید فراوان شده است.
مظلومی افزود: امر به معروف و نهی از منکر ضامن سلامت جامعه و یک اقدام پیشگیرانه در جهت کاهش آسیب های اجتماعی و عمل به آن وظیفه ذاتی هر فرد است اظهار داشت: فریضه امر به معروف و نهی از منکر نیاز اساسی جامعه و جزو وظائف دینی و اسلامی ما در تمامی شئونات زندگی محسوب می گردد.
مدیر کل بنیاد مازندران برگزاری نشست با موضوع امر به معروف و نهی از منکر در بنیاد همراه با پرسش و پاسخ، دیدار از خانواده های معزز شهدای امر به معروف، حضور همکاران بنیاد در همایش طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر، نصب تابلوی « حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر» در بنیاد، برگزاری مراسم دهه اول ماه محرم در بنیاد استان همراه با سخنرانی و نوحه سرایی، برگزاری مسابقات فرهنگی، ارسال پیامک تبلیغی، تجلیل از فعالان امر به معروف و نهی از منکر، برگزاری مراسم روضه خوانی حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در بنیاد ساری و دسته روی خانواده های شهدا و ایثارگران در اربعین حسینی ... را از اقدامات ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر بنیاد در سال جاری عنوان کرد. 
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران افزود: یکی از مهمترین انگیزه قیام امام حسین(ع) احیای امر به معروف و نهی از منکر و برپایی نماز ... بوده است و شهدای عزیز ما به تبعیت از فرهنگ نهضت حسینی، جان عزیزشان را در این راه متعالی فدا کردند.وی تصریح کرد: آمران به معروف و ناهیان از منکر باید در وهله نخست خود عامل بوده تا تأثیرگذاری انان بر مخاطبین بیشتر باشد.
ضمیرپور معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی بنیاد مازندران در رابطه با برنامه های آموزشی هدفمند امر به معروف و نهی از منکر در بنیاد مطالبی عنوان کرد.
در این جلسه جانشین دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر مازندران در خصوص ساختار و ساز و کارهای امر به معروف و نهی از منکر (( راه اندازی گروه های طلایه داران امر به معروف، ضرورت آموزش، تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر در دستگاه و برنامه های ابلاغی)) مطالبی بیان کرد.
تبیین شرح وظائف و دستور العمل اجرایی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر، ارائه گزارش اقدامات امر به معروف و نهی از منکر بنیاد مازندران در شش ماهه اول سال 97 و ابلاغ احکام اعضای شورای امر به معروف و نهی از منکر بنیاد محور اصلی این نشست بوده است.
انتهای پیام/  
کد مطلب: 318090
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور