داخلی صفحه قزوین خبر
 
فردا،
سومین روز درگذشت پدر شهید معصومی برگزار می‌شود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۶
فردا، سومین روز درگذشت محمد معصومی پدر بزرگوار شهید یحیی معصومی برگزار می‌شود.
 
به گزارش ایثار واحد قزوین، محمد معصومی (حاجی دوستی) پدر بزرگوار شهید یحیی معصومی دار فانی را وداع گفت و به فرزند شهیدش پیوست.
پیکر مطهر این پدر شهید با حضور مسئولان و مردم شهیدپرور به ویژه خانواده‌های شهدا و ایثارگران در قطعه ایثارگران شهرستان تاکستان تشییع و به خاک سپرده شد.
سومین روز درگذشت این مرحوم، فردا پنج‌شنبه چهاردهم آذر ماه، از ساعت 14 تا 16 در مسجد امام رضا(ع) تاکستان برگزار می‌شود.
گفتنی است: شهید یحیی معصومی، یکم فروردین ۱۳۴۶ در شهر تاکستان به دنیا آمد، پدرش محمد، کشاورز بود و مادرش ثمن‌رخ نام داشت و تا اول راهنمایی درس خواند.
این شهید بزرگوار به عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور یافت، نوزدهم اردیبهشت ۱۳۶۶ در اشنویه توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش خمپاره به سر شهید شد و مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.
در بخشی از وصیت‌نامه شهید معصومی آمده است: «...از شما پدر، مادر و برادران التماس دعا دارم، امام را دعا کنید، رزمندگان را دعا و دولت را یاری کنید و هیچ موقع امام را تنها نگذارید.
پدر، مادر و برادران عزیز، حال که این توفیق نصیبم گشت که در راه خدا به شهادت برسم، از دولت چیزی انتظار نداشته باشید، بلکه مخارج مراسم یادبود مرا هم به دولت، یعنی به جبهه و یا به فقرا بدهید، تا شاید وسیله‌ای برای آمرزش من باشد...».
کد مطلب: 318147
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور