داخلی صفحه زنجان خبر
 
​وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح:
شهادت دانشمندان هسته‌ای، عمق کینه دشمن را آشکار کرد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۴
ایسنا/زنجان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: دشمن تحمل دانشمندان کشور را ندارد و به شهادت رساندن دانشمندان عمق کینه آن‌ها را آشکارتر می‌کند.
 
امیرسرتیپ امیر حاتمی، ظهر امروز در نهمین یادواره شهید شهریاری در زنجان، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اینکه "زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست"، اظهار کرد: تصورم از این جمله حکیمانه آن است که اگر در جامعه‌ای فرهنگ شهادت زنده نگه داشته شود، آن جامعه به استقلال، عزت و سربلندی پایدار می‌رسد.
وی با اشاره به اینکه دشمن برای طراحی توطئه‌های خود به پیشینیه فرهنگی آن کشور نگاه می‌کند، یادآور شد: بررسی پرونده کشوری که مردم آن تا پای جان ایستادگی کرده‌اند، حتما دشمن را در تصمیم‌گیری برای عملیات علیه آن کشور دچار تردید می‌کند.
حاتمی، مکتب اباعبدالله الحسین (ع) را مکتب شهادت در راستای زنده نگه داشتن سیره شهیدان دانست و گفت: به هر مقطعی از انقلاب که نگاه می‌کنیم، متوجه می‌شویم خون شهیدان موجب نجات کشور و حفظ عظمت و عزت انقلاب اسلامی شده است.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، به نقش شهدا در حفظ امنیت کشور اشاره کرد و گفت: ۱۷ هزار نفر در حوادث تروریستی علیه کشور شهید شده‌اند و امروز دشمن از یک طرف همه امکانات اقتصادی ما را محدود می‌کند و از سویی دیگر می‌خواهد به هر بهانه‌ای امنیتمان را بگیرد؛ اما مردم فهیم و انقلابی ما اجازه چنین جسارتی را به دشمن نمی‌دهند.
وی، شهید شهریاری را دانشمندی متعهد و اخلاق‌مدار در راستای پیشرفت کشور خواند و گفت: فرق شهید شهریاری با شهدای دیگر این است که شهدای دوران دفاع مقدس رودرو با دشمن مقابله کردند، در حالی‌که شهدای هسته‌ای در جبهه‌ای شهید شدند که به ذهن متبادر نمی‌شود که در آنجا باید شهید بدهیم.
این مسئول با اشاره به اینکه دشمن، دانشمندان هسته‌ای کشور را تحمل نکرد، افزود: ملت ما به خوبی به عمق کینه دشمن پی برده است که وقتی یک دانشمند را تحمل نمی‌کنند، نمی‌توانند طرفدار ملت ایران باشند.
حاتمی با اشاره به حوادث اخیر و آگاهی ملت در برابر اغتشاشگران یادآور شد: بصیرت مردم، در حوادث اخیر با پیشگامی زنجانی‌ها در حمایت از نظام، خود را نشان داد.
انتهای پیام  
 
کد مطلب: 318513