داخلی صفحه یزد خبر
 
کتاب« فرهنگ‌نامه جاودانه‌های تاریخ » در یزد رونمایی شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۴۰
یزد- ایرنا - کتاب « فرهنگ‌نامه جاودانه‌های تاریخ » عصر یکشنبه با حضور نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه یزد، معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور و جمعی از مسئولان و خانواده های معظم شهدا رونمایی شد.
کتاب« فرهنگ‌نامه جاودانه‌های تاریخ » در یزد رونمایی شد
 
این اثر مکتوب شامل زندگی‌نامه ، خاطره و وصایای ۳۱ تن از فرماندهان و سرداران شهید یزد در هشت سال دفاع مقدس است که در ۱۰۰ صفحه تدوین و منتشر شد. 
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد در آیین رونمایی این اثر با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه گفت: دستگاه‌های فرهنگی باید همگی تلاش کنند تا این فرهنگ غنی در جامعه گسترش یابد.
آیت الله محمرضا ناصری یزدی افزود: انتقال پیام انقلاب اسلامی به مردم جهان موضوع مهمی است که باید توسط بنیاد شهید و همکاری دستگاه‌های فرهنگی انجام شود.
به گزارش دفتر امام جمعه یزد، وی بیان داشت: مردم مظلوم و ستمدیده در اقصی نقاط جهان تشنه دریافت پیام انقلاب  هستند  و ما باید با برنامه‌ریزی و تلاش بیشتر این پیام را به آنان برسانیم.
همچنین معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر لزوم انتقال مفاهیم ارزشمند جهاد و شهادت به نسل جوان گفت: نگارش و تألیف کتاب در حوزه ایثار و شهادت تکلیف اخلاقی و معنوی نظام جمهوری اسلامی در پاسداشت یاد و خاطره شهدای والامقام است.
حجت‌الاسلام محمدحسن کاویانی‌راد افزود: سیاست فعلی بنیاد در حوزه نشر و تألیف، جذب مشارکت و حمایت از تولید آثار به‌صورت نشر الکترونیک در فضای مجازی با کم‌ترین هزینه و بیشترین اثرگذاری است.
وی با بیان اهمیت و جایگاه قلم در دین مبین اسلام تصریح کرد: تمدن انسان از جایی شروع شد که به‌جای پرتاب سنگ القای کلمه را از طریق نگارش آغاز کرد و در بیان جایگاه و اهمیت نگارش همین بس که خداوند به قلم که وسیله نگارش است قسم یادکرد.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید در ادامه با گرامیداشت یاد و خاطره ۲۳۰ هزار شهید هشت سال دفاع مقدس خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ثمره خون مطهر شهداست و ما وظیفه‌داریم نسبت به پاسداشت دستاوردهای ارزشمند آنان همت کنیم.
کاویانی راد در سفر به یزد از خانواده یکی از شهدای استان  که ۲ فرزند ذکور خود را تقدیم انقلاب کرد، دیدار و گفت و گو کرد.
استان یزد سه هزار و  ۸۵۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است .
 
کد مطلب: 318659