داخلی صفحه مرکزی خبر
 
مدیرکل بنیاد مرکزی:
گلزارهای منور شهدا اصلی ترین مراکز ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هستند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۴
مدیرکل بنیاد مرکزی گفت : گلزارهای منور شهدا اصلی ترین مراکز ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هستند .
 
به گزارش ایثار واحد"استان مرکزی"، نشست تخصصی اعضای کارگروه گلزار مطهر شهدای استان مرکزی با حضور معاون استانداری مرکزی و مدیرکل بنیاد مرکزی صبح امروز دوشنبه 18 آذر ماه در سالن جلسات شهید میری بنیاد برگزار شد .
مدیرکل بنیاد مرکزی در این جلسه گفت :مهمترین رسالت ما در بنیاد خدمت رسانی به خانواده ها ، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و زنده نگه داشتن یاد شهداست .
مرتضی انصاری فر در ادامه هدف از ساماندهی گلزارهای شهدا را حفظ این نمادهای ایثار و شهادت برای نسل‌های آینده دانست و تصریح کرد: بازسازی گلزارهای شهدا فلسفه و ماهیتی فرهنگی دارد، باید تلاش کنیم تا گلزارهای شهدا به یک فضای شاخص فرهنگی جهت حضور اقشار مختلف مردم تبدیل شود.
وی  همچنین اظهار داشت: نگهداری گلزار شهدا به عنوان یک عنصر معنوی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت  است و باید آن را برای انتقال به آیندگان حفظ کرد.
انصاری فر افزود: مرمت و نگهداری از گلزارهای شهدا به‌عنوان میراث گران‌بهای انقلاب در سراسر استان از مطالبات اصلی بنیاد است که با برنامه‌ریزی و مشارکت دستگاه‌های اجرایی باید تحقق پیدا کند.
در ادامه معاون عمرانی استانداری مرکزی، شهدا را سند افتخار کشور دانست و گفت: گلزارهای شهدا مکانی مقدس و ارزشمند برای عاشقان ایثار و شهادت است، اقشار مختلف مردم علی‌الخصوص نسل جوان با حضور در این مکان معنوی ضمن تجدیدقوا بار دیگر با آرمان‌های شهدا تجدید میثاق خواهند کرده و با منش و روش این عزیزان آشنا خواهند شد.
وی ضمن ابراز خرسندی از فعالیت های انجام شده در گلزار مطهر شهدای شهر داوود آباد و میلاجرد گفت: باید بتوانیم بستر کارهای فرهنگی در حوزه ایثار و شهادت را فراهم کرده تا اقشار مختلف مردم خصوصاً والدین معظم شهدا بتوانند به‌راحتی در این مکان معنوی و مقدس حضور پیدا کنند.
مهدی زندیه وکیلی در این جلسه خواستار پیگیری بنیاد در خصوص اجرای مصوبات شد و گفت :بنیاد شهید به عنوان متولی ایثار و شهادت باید پیگیر مصوبات باشد و اگر سهل انگاری یا بی توجهی یا کوتاهی را در این امر مشاهده کرد سریع گزارش دهد تا از طریق استانداری رفع موانع کنیم .
وی همچنین مصوب کرد که گلزار مطهر شهدای محلات باید کار بهسازی آن تا برگزاری جلسه بعد آغاز شده باشد و تا پایان سال 99  نیز اتمام یابد .
معاون عمرانی استانداری مرکزی خواستار طراحی نماد یا المانی برای نشان دادن مزار مطهر 13شهید گمنامی که در استان در بین مزارهای مطهر شهدای با نام هستند ،شد تا در جلسه بعد مورد بررسی  قرار گیرد .
گفتنی است استان مرکزی دارای 647 گلزار مطهر شهدا و 5هزار و 502 مزار شهید معزز می باشد .
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 318742