داخلی صفحه قزوین خبر
 
رئیس حوزه هنری کشور:
هنرمند مسجدی برای ستاره شدن باید از شهدا الگو بگیرد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۴
مومنی شریف با اشاره به شخصیت شهید رجایی و شهید بابایی گفت: هنرمند مسلمان می تواند ستاره باشد ولی شهره شدن، ستاره بودن نیست و ستاره کسانی هستند که بعد از مرگ می مانند و بیشتر نورافشانی می کنند.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از قزوین، «محسن مومنی شریف» در مراسم اختتامیه چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه های مسجد که شب گذشته (پنجشنبه ۱۴ آذر) در شبستان امیرالمومنین (ع) مسجدالنبی قزوین برگزار شد، بیان کرد: از همه کسانی که در این جشنواره شرکت کردند و همچنین از اساتید و داوران تشکر کرده و خوشحال هستیم جشنواره تئاتر به چهاردهمین ایستگاه خود رسید وان شاالله این برنامه ادامه داشته باشد.
 رئیس حوزه هنری کشور ادامه داد: اینکه می گوییم خواستگاه هنر شما در مسجد است چیز بعیدی نیست، خواستگاه هنر، دین است، به ویژه در حوزه نمایش این امر وجود دارد و خوشحال هستیم هنرمندان ما از مسجد برمی خیزند.
 وی با اشاره به ویژگی های شهر قزوین اضافه کرد: امروز در شهر قزوین هستیم، شهری که مملو از ستارگان است و این استان، شهر تمدن و تدین است و معماری و مساجدی که در این شهر مشاهده می کنید نشانه های از تمدن شیعی است.
 مومنی شریف تصریح کرد: قزوین شهر شخصیت های بزرگی همچون شهید رجایی، شهید بابایی و شهید لشگری است که ۱۸ سال در اسارت بودند و همچنین مرحوم ابوترابی، معنی ستاره در فرهنگ شیعه متفاوت است و ستاره این شخصیت ها هستند و هنرمندی که از مسجد برمی خیزد، باید الگویشان این شخصیت ها باشد.
 وی خاطر نشان کرد: هنرمند مسلمان می تواند ستاره باشد ولی شهره شدن ستاره بودن نیست و ستاره کسانی هستند که بعد از مرگ می مانند و بیشتر نورافشانی می کنند.
 رئیس حوزه هنری کشور یادآور شد: ان شاالله سال های بعد آثار شما هنرمندان را در جشنواره های متعدد مشاهده کنیم.
کد مطلب: 318844
مرجع : شبستان