داخلی صفحه یزد خبر
 
فرهنگنامه «جاودانه‌های تاریخ» در یزد رونمایی شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۲
گروه فرهنگی ــ فرهنگنامه «جاودانه‌های تاریخ» با حضور معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور در دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد رونمایی شد.
فرهنگنامه «جاودانه‌های تاریخ» در یزد رونمایی شد
 
به گزارش ایکنا از یزد، فرهنگنامه «جاودانه‌های تاریخ» شب گذشته، ۱۷ آذرماه با حضور حجت‌الاسلام محمدحسن کاویانی‌راد ، معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور و مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد در دفتر آیت‌الله ناصری، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌ جمعه یزد رونمایی شد.
آیت‌الله ناصری، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد در این مراسم با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه گفت: دستگاه‌های فرهنگی باید همگی تلاش کنند تا این فرهنگ غنی در جامعه بسط و گسترش یابد.
امام‌ جمعه یزد بر لزوم انتقال پیام انقلاب اسلامی به مردم جهان تأکید کرد و افزود: مردم مظلوم و ستمدیده در اقصی نقاط جهان تشنه دریافت پیام انقلاب اسلامی هستند و ما باید با برنامه‌ریزی و تلاش بیشتر این پیام را به آنان برسانیم.
نماینده ولی‌فقیه در استان یزد تربیت و هدایت فرزندان شهدا در راستای اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی را خواستار شد و اظهار کرد: فرزندان شهدا و ایثارگران مدیران آینده انقلاب اسلامی و لشکریان مخلص حضرت ولیعصر(عج)  خواهند بود و مسئولان فرهنگی باید برای تربیت و هدایت صحیح آنان همت کنند.
حجت‌الاسلام محمدحسن کاویانی‌راد، معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امورایثارگران نیز با تأکید بر لزوم انتقال مفاهیم ارزشمند جهاد و شهادت به نسل جوان اظهار کرد: نگارش و تألیف کتاب در حوزه ایثار و شهادت تکلیف اخلاقی و معنوی نظام مقدس جمهوری اسلامی در پاسداشت یاد و خاطره شهدای والامقام و حماسه‌های ماندگار هشت سال دفاع مقدس است.
حجت‌الاسلام کاویانی‌راد افزود: سیاست فعلی بنیاد در این حوزه نشر و تألیف، جذب مشارکت و حمایت از تولید آثار به‌صورت نشر الکترونیک در فضای مجازی با کم‌ترین هزینه و بیشترین اثرگذاری است.
این مقام مسئول با بیان اهمیت و جایگاه قلم در دین مبین اسلام بیان کرد: تمدن انسان از جایی شروع شد که به‌جای پرتاب سنگ القای کلمه را از طریق نگارش آغاز کرد و در بیان جایگاه و اهمیت نگارش همین بس که خداوند به قلم که وسیله نگارش است قسم یادکرد.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره ۲۳۰ هزار شهید یادآور شد: انقلاب اسلامی ثمره خون مطهر شهداست و ما وظیفه‌ داریم نسبت به پاسداشت دستاوردهای ارزشمند آنان همت کنیم.
کد مطلب: 318845