داخلی صفحه یزد خبر
 
خانواده شهدا عالی‌ترین جلوه مقام صبر هستند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۵
گروه فرهنگی ــ معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: والدین شهدا عالی‌ترین جلوه مقام صبر هستند که در برابر تقدیر الهی هیچ‌گاه شکوه و شکایتی نکردند.
خانواده شهدا عالی‌ترین جلوه مقام صبر هستند
 
به گزارش ایکنا از یزد، حجت‌الاسلام محمدحسن کاویانی‌راد، معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران ۱۷ آذرماه در سفر به استان دارالعباده یزد با حضور در منزل شهیدان «محمدحسین و حسن ذاکری نژاد» از والدین این شهدای والامقام تجلیل کرد.
حجت‌الاسلام کاویانی‌راد با تقدیر از صبر و استقامت خانواده شهدا اظهار کرد: والدین شهدا عالی‌ترین جلوه مقام صبر هستند که در برابر تقدیر الهی هیچ‌گاه شکوه و شکایتی نکردند.
وی افزود: كسانی كه در روز قیامت از مسلمانان و مؤمنین نزد خداوند شفاعت می‌كنند شهدا هستند و اولین کسانی که مورد شفاعت آن‌ها قرار می‌گیرند خود خانواده شهدا هستند.
کاویانی‌راد اظهار کرد: خدمت به خانواده شهدا و ایثارگران از وظایف اصلی کارگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم قدرشناس و فهیم میهن اسلامی است.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران روحیه شهادت‌طلبی، ایمان و اعتقاد به وحدانیت خداوند متعال را از عوامل اصلی پیروزی مردم مسلمان ایران در جریان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس دانست.
در این دیدار والدین شهیدان «محمدحسین و حسن ذاکری‌نژاد» که تنها دو فرزند داشتند و هر دو را تقدیم اسلام و انقلاب اسلامی کردند، به بیان خاطراتی از فرزندان شهید خود پرداختند و شهادت آنان را عنایتی از سوی حضرت حق خواندند.
یادآور می‌شود شهید محمدحسین ذاکری‌نژاد متولد ۱۶ آبان ۱۳۴۵ است که در جریان عملیات محرم در منطقه موسیان براثر اصابت ترکش به سر و سینه به فیض شهادت رسید و برادرش حسن متولد ۱۳ مهر ۱۳۴۸ که در تاریخ ۲۱ بهمن ۱۳۶۴ در عملیات والفجر هشت در اروندرود با اصابت ترکش به سر شهادت نائل شد.
 
کد مطلب: 318848