داخلی صفحه یزد خبر
 
ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیاز اساسی جامعه است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۷
گروه فرهنگی ــ مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد ضمن تأکید بر لزوم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه گفت: ترویج این فرهنگ نیاز اساسی جامعه است.
ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیاز اساسی جامعه است
 
به گزارش ایکنا از یزد، حجت‌الاسلام عباس زارع، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد ۱ دی ماه در دیدار با حجت‌الاسلام جعفری، امام‌ جمعه بخش هرات شهرستان خاتم با تأکید بر لزوم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه اظهار کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیاز اساسی جامعه است.
حجت‌الاسلام زارع تصریح کرد: رزمندگان سپاه اسلام در شرایط بحران و خطر به ندای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی لبیک گفتند و بدون هیچ چشمداشتی رهسپار نبرد با دشمنان اسلام شدند.
وی پاسداشت ایثار شهدا را وظیفه‌ای شرعی و انسانی برشمرد و تأکید کرد: همه ما وظیفه‌داریم به‌پاس ایثار و فداکاری شهدا و ایثارگران، قدردان باشیم و در راستای اشاعه فرهنگ جهاد و شهادت تلاش کنیم.
زارع تصریح کرد: خدمت به خانواده معظم شهدا، جانبازان و آزادگان توفیقی بزرگ از طرف خداوند متعال است و کسی که این موهبت الهی را کسب می‌کند باید شاکر و قدردان باشد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد تصریح کرد: نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت، بدون تکریم خانواده بزرگ‌منش شهدا و ایثارگران ممکن نیست.
حجت اسلام محمدعلی جعفری، امام‌ جمعه هرات نیز در این دیدار با تقدیر از تلاش‌های بنیاد شهید در راستای نهادینه کردن فرهنگ غنی ایثار و شهادت گفت: تلاش خادمان شهدا در این زمینه ستودنی و شایسته تقدیر است.
حجت الاسلام جعفری بیان کرد: دشمنان با ایجاد تفرقه بین مسلمانان درصدد رسیدن به اهداف خود در منطقه هستند و یقیناً ایران اسلامی یکی از اهداف مهم و استراتژیک آنان است.
وی یادآور شد: رمز پیروزی رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس و مدافعان حرم در سوریه و عراق، استقامت و پایداری مردم به‌ویژه خانواده شهدا بود و این رمز هیچ‌گاه نباید فراموش شود.
کد مطلب: 320422