مزار شهدای قیام ۱۸ دی شهرری غبارروبی و گلباران شد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۶
شهرری ـ ایرنا ـ مزار شهدای ۱۸ دی (پیشگامان انقلاب اسلامی) امروز چهارشنبه با حضور خانواده معظم شهدا، جانبازان، مسئولان شهرستان ری و قشرهای مختلف مردم این شهرستان در قطعه ۲۱ بهشت زهرا(س) غبارروبی، عطرافشانی و گلباران شد.
مزار شهدای قیام ۱۸ دی شهرری غبارروبی و گلباران شد
 
حسین توکلی کجانی فرماندار ویژه شهرستان ری، فرهاد افشار شهردار منطقه ۲۰، حسین نصرالله رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌ ری و جمعی از مسئولان این شهرستان از جمله حاضرین در این مراسم با شکوه بودند.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌ ری در این مراسم اظهار داشت: مردم شهرری در روز ۱۸ دی سال ۵۷ با تقدیم چهار شهید نقش مهم و موثری را در پیروزی انقلاب اسلامی داشتند و موجب آغاز جرقه های انقلابی در بین مردم کشور شدند.
حسین نصراله با بیان اینکه روز ۱۸ دی ماه در شهرستان ری به نام روز 'پیشگامان انقلاب اسلامی' نامگذاری شده است، تصریح کرد: این روز نقطه عطف تاریخ کشور در عرصه مقابله با حاکمان فاسد و ستمکار به شمار می رود ودر دوران انقلاب اسلامی ۲۷ شهید دوران ازشهرستان ری تقدیم انقلاب شده است.
وی یادآور شد: شهرستان ری کانون بسیاری از برنامه ریزی‌ها و فعالیت های انقلابی ها بوده و مردم این شهرستان پیوسته در کنار امام راحل(ره) و مبارزان انقلابی دیگربودند.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران‌ ری افزود: مردم این شهرستان نقش خود را در پیروزی و حفاظت از انقلاب اسلامی به خوبی ادا کرده و همواره پشتیبانی و حامی ولایت فقیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.
وی عنوان کرد: شهدا با خون خود موجب اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی شده و برای ملت ایران عزت، استقلال و پیشرفت روزافزون در عرصه های مختلف را به ارمغان آوردند.
وی با اشاره نقش شهدا در جامعه وحادثه ترور شهید سردار سلیمانی گفت: برکت خون شهدا وسردارشهید قاسم سلیمانی باعث بیداری ومتحد شدن مردم ایران شده است
نصرالله با اشاره به اینکه نسل جوان امروز ادامه دهنده راه شهدا هستند گفت:توسعه فرهنگ ایثار وشهادت باعث دوری از مشکلات واتحاد در جامعه می شود
در ادامه فرمانده ویژه شهرستان ری گفت:مسئولان باید فرهنگ شهادت وایثار در شهرستان ری ترویج دهند.
حسین توکلی کجانی ادامه داد: تقویت روحیه فرهنگ ایثاردر جامعه تقویت وموجب همدلی در جامعه شویم ووجود امثال شهید سردار قاسم سلیمانی باعث تقویت روحیه ایثار وشهادت در جامعه شد.
مردم شهرری در ۱۸ دی سال ۵۷ با یک حرکت انقلابی علیه رژیم استبدادی پهلوی، قیامی ماندگار در تاریخ ایران ثبت کردند که همزمان با سالروز این حرکت حماسی مراسمی با حضور مسئولان ارشد شهرری به منظور زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای این حرکت تاریخ ساز برپا می شود.
قیام تاریخی ۱۸ دی شهرری منجر به شهادت جمعی از مبارزان این شهر از جمله قاسم سبزعلی، عباس ملکی، اصغر طرق وردی و علی کوهی نژاد و جراحت جمعی دیگر از مبارزان شد.
در پایان این مراسم مزار شهدای ۱۸ دی غبارروبی و گلباران شد و سپس مسئولان شهرستان ری با حضور در مزار ۷۲ تن از یاران باوفای انقلاب رجایی، باهنر و بهشتی با عطرافشانی و گلباران بار دیگر یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی را گرامی داشتند.
کد مطلب: 323444
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور