داخلی صفحه گلستان خبر
 
به مناسبت سالروز شهادت
زندگینامه طلبه شهید احمدرضا رجایی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۶
به دلیل قرار گرفتن در سالروز عملیات غرورآفرین کربلای ۵ با انتشار وصیت‌نامه و زندگینامه یکی از شهدای شهرستان کردکوی که در این عملیات به شهادت رسیده است و توانسته با رشادت‌های خود یاد و خاطره این عملیات و شهدای آن را زنده نگه دارد
زندگینامه طلبه شهید احمدرضا رجایی
 
 به گزارش ایثار واحد گلستان؛ آن هنگام که خرقه‌ی عشق را بر تن کردید می‌دانستید افلاک را در مستی عاشقانه‌تان مبهوت خواهید کرد و چه زیبا، پیامبر زیبایی‌ها در وصفتان فرمود: در آخرالزمان شهادت، خوبان امت مرا گلچین می‌کند و شما خوب‌تر از هر خوبی بودید.
آن روز که نسیم حیات از عرش رحمان برخاست و کوبه در خانه‌ای در روستای کفشگیر را به صدا درآورد، گل‌ها شکوفه کردند و بلبل‌ها بر شاخه ساران، ترانه شادی سرودند.
مژده تولدش در سال ۱۳۴۵ به‌یادماندنی‌ترین خاطره بود. شهید رجایی ایام خوش کودکی‌اش چون گذر آب، زلال و باصفا بود.
دوران ابتدایی را در روستا گذراند و در سال ۱۳۵۸ به‌اتفاق خانواده به کردکوی مهاجرت کرد و بعد از اتمام مقطع راهنمایی به دبیرستان راه پیدا کرد.
شهید رجایی در اندیشه صعود به قله عشق سر بر آستان جانان نهاد و در حوزه علمیه امام خمینی (ره) گرگان رحل اقامت افکند تا گلبانگ سربلندی را بر مناره عشق سر دهد.
شب‌پره‌های نفاق می‌خواستند ارکان نظام نوبنیاد اسلامی را سست کنند و او بی‌باکانه در مقابلشان ایستاد و بارها مورد شکنجه آن کوردلان قرار گرفت.مرد جنگ بود و از مردن باکی نداشت. هنرمند بود و در جبهه کارهای فرهنگی – هنری انجام می‌داد و یگانه آرزویش شهادت بود.در عملیات کربلای ۴ آن هنگام که اروند بچه‌های رزمنده را در دل خود می‌کشید، وی که به فن غریق نجات وارد بود چندین نفر را نجات داد.سرانجام مردان خدا را با خون رقم زدند.کربلای ۵ بود و در شلمچه، سرزمینی به وسعت آسمان‌ها، فرزندان انقلاب در خون خود می‌غلتیدند.در آنجا بود که احمدرضا وصف عشق را با خون خود نوشت و تابلوی شهادت را در 25 دی ماه 1365 نقاشی کرد.
وصیتنامه
بسم الله الرحمن الرحیم
«ان الله یحب الذین یقاتلون فی سبیله صفاً کانهم بنیان مرصوص»
درود و سلام خداوند بزرگ بر محمد(ص) پیامبر بزرگوار اسلام و بر آل پاک و اطهرش علی الخصوص حجه بن الحسن العسگری (عج)و سلام بر امام امت خمینی بت شکن «روحی له الفدا» و بر پاسداران و شیرمردان خطه خون و شهادت که با رزم روز و دعاهای نیمه شب خویش تنور جنگ با کفر و دفاع از اسلام را گرم نگه می دارند.
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماستدر راه دوست کشته شدن افتخار ماست دشمن اگرچه تشنه به خون گلوی ماست. طلوع اسلام در چهارده قرن گذشته، در قرنی که جهل و خرافه فرصتی بر مردم حاکم بود و عقل، این امانت بزرگ و با ارزش الهی به باد فراموشی می رفت، جهالت و پستی را از میان زدود و حکمت و علم و بعدش هم عمل صالح بر اساس ایمان را به ارمغان آورد و خط توحید و خداپرستی را به مردم نشان داده و با طلوع مجدد اسلام، در چهره ای دیگر و روشی دیگر ام اسلام را بار دیگر آموخت که روز حاکمیت رسیدن مستضعفین و مسلمین فرا رسیده است و ندا می دهد که بیایید تا در زیر لوای سبز رنگ لااله الا الله قیام علیه مستکبرین را آغاز نماییم.
ملت عزیز و مقاوم و شهید پرور! امام عزیز را تنها نگذارید و بدانید که نوری تابنده و فرزند زهرای اطهر است و بدانید که امروز اگر ظالمان و ستمگران واستکبار جهان خدای ناکرده این طلوع را فرو نشانند دیگر از اسلام خبری نخواهد بود و در مقابل این تجاوز دشمنان دین مردانه مقاومت کنید تا فردا فرزندانتان در مقابل جهانیان رو سفید و سرافراز باشند.
به توطئه دشمنان این مملکت و اسلام گوش نداده و فرمایشات امام و نمایندگان والامقامش را به جان دل خریده و عمل کنید و بدانید جهت سرنگونی کفر و ظهور حضرت حجت (عج) راه طولانی و دراز در پیش داریم و در این مسیر پرپیچ‌وخم نیاز به تقوا و تزکیه نفس دارد
در مراسمات دعای کمیل و توسل نمازهای جماعت و جمعه شرکت کنید که با این عمل شریف هم دشمن درون وهم دشمن بیرون را نابود می‌سازید.
تمام وجود خویش را خالص جهت خدمت به انقلاب اسلامی قرار دهید.
به برادران روحانی و طلبه خویش سخنی بگویم: که این مردم را گرامی بدارید و در ارشاد اینان از توصیه‌های امام و نمایندگان حضرت امام درس بگیرید و بدانید اگر ذره‌ای از تفکر اینان خارج شوید در تفکرهایتان شک کنید و اگر امام را همچون امام علی (ع) مظلوم کنید و ملت را از خط ولایت‌فقیه خارج سازید مسئولید.
مردم همیشه درصحنه و حزب‌الله: قدر امام عزیز و نمایندگان محترم امام در هر نقطه‌ای که باشند را بدانید که اینان همان پیام‌رسانان اسلام واقعی هستند و مظلومشان نگذارید که به سرنوشت بی‌وفایی مردم کوفه خواهید رسید و تمام سعی خویش را صرف تقوا کنید و فرصت شناس باشید تا کارهایتان نیکوتر گردد.
بدانید که توجه به جنگ و مقدماتش در این زمان و عصر فعلی انقلاب از اهم امور است و این فرصت را غنیمت بشمارید و بدانید که انفاس مسیحای پیروزی به مشام می‌رسد و وقت آن رسیده است تا با هجومتان آرمان مقدس شهدای به خون غلتیده ۱۷ شهریور و فتح المبین تا مهران را به تحقق برسانید.
انتهای پیام/کد مطلب: 324062