مراسم بزرگداشت آیت الله سید هاشم رسولی محلاتی برگزار شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۴
مراسم بزرگداشت آیت الله سید هاشم رسولی محلاتی پنج شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ در حسینیه شهید محلاتی (محلاتی‌های مقیم مرکز) برگزار شد.
مراسم بزرگداشت آیت الله سید هاشم رسولی محلاتی برگزار شد
 
به گزارش «ایثار» در مراسم بزرگداشت آیت الله سید هاشم رسولی محلاتی که حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی شهیدی محلاتی نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، شخصیت‌های کشوری و لشگری، خانواده معظم شهدا و ایثارگران و معاونان، مدیران و کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران حضور داشتند آیت الله سید علی غروی در مدح شخصیت علمی، دینی و اخلاقی مرحوم آیت الله رسولی محلاتی سخنرانی کرد.
این مدرس حوزه با اشاره به اینکه جایگاه عالم و دانشمند در قیامت رفیع است، گفت: آن عالمی که با علم خود برای بشر کارساز باشد، جایگاه والایی دارد.
وی به اهتمام مرحوم آیت الله رسولی محلاتی به تحقیق در میراث گذشتگان اعم از کتاب‌های روایی و تفاسیر قرآن اشاره کرد و گفت: آیت الله رسولی محلاتی در جنبه‌های مختلف به ویژه در حوزه‌های سیاسی و علمی جایگاهی رفیع داشت.
آیت الله رسولی محلاتی، مسئول وجوهات و مسائل شرعی دفتر مقام معظم رهبری و سال‌ها نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بود و در دانشگاه‌ امام صادق (ع) و دانشکدهٔ الهیات دانشگاه تهران نیز کرسی تاریخ اسلام را بر عهده داشت.
آیت‌الله سیدهاشم رسولی محلاتی مؤلف آثاری چون تاریخ اسلام، کیفر گناه و آثار و عواقب خطرناک آن، قصص قرآن یا تاریخ انبیاء، درس‌هایی از تاریخ تحلیلی اسلام، راهنمای بهشت یا بهشتیان از دیدگاه قرآن و حدیث، جنبه‌های اخلاقی و سیره عملی امام رضا (ع) و شرح تألیفات شیخ طوسی و شروح آن‌ها بوده است.
وی از سال ۱۳۷۲ تا ۱۳۸۲ نخستین رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه بود و نمایندگی استان تهران را در دومین دوره مجلس خبرگان رهبری بر عهده داشت.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 324339
 


 
 
شهدا، رکن هویت و امنیت ما
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...