داخلی صفحه قزوین خبر
 
در جلسه مددکاری گروهی،
راهکارهای داشتن زندگی بانشاط برای همسران شهدا تشریح شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۹
عوامل و راهکارهای داشتن زندگی بانشاط و شاداب برای همسران شهدا در شهرستان البرز تشریح شد.
 
به گزارش ایثار واحد قزوین، سومین جلسه مددکاری گروهی با حضور نسرین شهیدی کارشناس علوم تربیتی و مدیر موسسه نیکو برای همسران شهدا در بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان البرز برگزار شد.
در این جلسه، شهیدی عوامل داشتن زندگی بانشاط را تشریح کرد و گفت: داشتن روحیه رضایت‌مندی و تحمل، پرهیز از گناه، مبارزه با نگرانی، مزاح و شوخی منطقی، آراستگی ظاهری در حد متعارف، پرهیز از همنشینی با افراد افسرده، ورزش و فعالیت بدنی، سیر و سفر و مشاهده طبیعت و داشتن روحیه توکل و امیدواری از جمله این عوامل است.
وی افزود: شادمانی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در زندگی بشری بوده، به گونه‌ای که نه تنها احساس خوبی در فرد ایجاد می‌کند بلکه برای سلامتی و احساس تندرستی نیز ضروری است.
کارشناس علوم تربیتی بیان کرد: هیجانات مثبت، رضایت از زندگی و فقدان عواطف منفی، سه عوامل شادمانی است.
شهیدی با تشریح ویژگی‌های افراد شاد گفت: این افراد از عزت نفس بالایی برخوردارند، خودشان را دوست دارند، اتفاقات بد را به خودشان نسبت نمی‌دهند، برون‌گرا و در ارتباط با دیگران توانمند هستند.
کارشناس علوم تربیتی افزود: اسلام به بهره‌مند شدن از زیبایی‌ها و موهبت‌های زندگی اهمیت می‌دهد، شادی و نشاط از دیدگاه اسلام دارای حد و مرز بوده و نباید به تحقیر دیگران و بدگویی آمیخته شود.
وی با اشاره به روایتی از امام رضا(ع) گفت: اوقات زندگی انسان باید چهار قسمت باشد، وقتی برای عبادت و خلوت با خدا، زمانی برای تامین معاش، ساعتی برای معاشرت و ارتباط با دیگران و وقتی را هم به تفریحات و لذت‌های خود اختصاص دهد.
گفتنی است: بزودی یک جلسه مددکاری گروهی برای همسران شهدا در شهرستان البرز برگزار خواهد شد.
کد مطلب: 325316
 


 
 
شهدا، رکن هویت و امنیت ما
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...