داخلی صفحه گلستان خبر
 
مدیر امور شهدای گمنام حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس گلستان
عطر شهادت در ایام فاطمیه گلستان را فراگرفت/ گلزار شهدای گمنام در ۵۵ نقطه استان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۱
مرزبان گفت: ظهر امروز با استقبال با شکوه مردم ولایتمدار و شهیدپرور گرگان پیکر پاک شهید گمنام در آستانه ایام فاطمیه وارد استان گلستان شد و این شهید یکصد و چهلمین شهید گمنام استان به شمار می رود.
عطر شهادت در ایام فاطمیه گلستان را فراگرفت/ گلزار شهدای گمنام در ۵۵ نقطه استان
 
«علی‌اکبر مرزبان» در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در گرگان گفت: امروز در آستانه دهه فاطمیه، استان گلستان میزبان شهید گمنام بود که مراسم استقبال از این شهید با حضور پرشکوه مردم ولایتمدار و شهیدپرور گرگان برگزار شد.
مدیر امور شهدای گمنام حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس گلستان ادامه داد: این شهید بزرگوار که امروز وارد استان گلستان شد 26 سال سن دارد و در عملیات رمضان منطقه عملیاتی شرق بصره به درجه رفیع شهادت نائل‌آمده است.
مرزبان متذکر شد: پیش‌ازاین شهید 139 شهید گمنام در 54 نقطه از استان گلستان خاک‌سپاری شده بود که تعداد شهدای گمنام در استان گلستان با این شهید بزرگوار به 140 نفر رسیده است.
وی افزود: همچنین یادمان این شهید گمنام در حسینیه عاشقان ثارالله گرگان پیش‌ازاین ساخته‌شده است که در روز چهارشنبه پس از برگزاری مراسم تشییع پیکر این شهید بزرگوار از مسجد جامع به سمت حسینیه ثارالله به خاک سپرده می‌شود.
مدیر امور شهدای گمنام حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس گلستان یادآور شد: با احتساب مکان تدفین این شهید بزرگوار در سطح استان شهدای گمنام در 55 نقطه خاک‌سپاری شدند که یادمان 29 نقطه از شهدای گمنام استان گلستان تاکنون به بهره‌برداری رسیده است.
مرزبان یادآور شد: همچنین در 6 گلزار شهدا استان نیز شهید گمنام به خاک سپرده‌شده است که بر اساس دستورالعمل‌های حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس در این گلزار شهدا یادمان شهیدان گمنام ساخته نمی‌شود و 20 یادمان دیگر نیز ساخت آن در دست اقدام و یا طراحی است.
وی گفت: در شب سه‌شنبه (8 بهمن) نیز مراسم وداع با این شهید بزرگوار در حسینیه عاشقان ثارالله گرگان در ساعت 18 و 30 دقیقه برگزار خواهد شد و مراسم تشییع این شهید گمنام در روز بعد (چهارشنبه 9 بهمن) از مسجد جامع گرگان در ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه صبح برگزار خواهد شد.
مدیر امور شهدای گمنام حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس گلستان تأکید کرد: استان گلستان بیش از 200 شهید جاویدالاثر تقدیم انقلاب اسلامی کرده و برای خاک‌سپاری شهدای گمنام نیز درخواست‌های زیادی وجود دارد، مجموعه حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس هیچ درخواستی را رد نمی‌کند و به این درخواست‌ها پس از استعلام لازم و در صورت دارا بودن شرایط پاسخ داده می‌شود.
انتهای پیام/کد مطلب: 326058
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور