دهه فجر تجلی شکوه ایثار
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۱
دکتر عبدالله ارژندی؛ اداره کل روابط عمومی واطلاع رسانی
 
دهه‌ی فجر، سرآغاز پیروزی پرشکوه انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی (ره) آغاز فصلی تاریخی، حماسی و افتخارآمیز برای ملت آزادیخواه و استقلال طلب ایران است.
 در این روزها بود که مردم ایران با مجاهدت، ایمان و ایثار انقلابی خود، وعده بزرگ الهی مبنی بر پیروزی حق بر باطل را با محو استبداد و رهایی از ظلم و ستم استعمار، تحقق بخشیدند.
گرامیداشت یوم الله دهه فجر، احترام نهادن به شور و شعور انقلابی و ارزش‌های آزادیخواهانه و استقلال طلبانه ی ملتی است که در سایه‌سار ایمان و آموزه‌های مکتب غنی اسلام با تأسی از ندای حق‌طلبی و هیهات منا الذله رهبر آزادگان جهان امام حسین (ع) و فرزند خلفش امام خمینی (ره) بپا خاسته و فریاد آزادیخواهی سر دادند. بزرگداشت روزهای پرشور انقلاب در دهه مبارک فجر، ادای دین به عزیزان انقلابی و ایثارگری است که برای عزت و عظمت کشور و رهایی از ظلم و ستم استبداد و رژیم‌های حامی آن یعنی استکبار جهانی، جان در کف نهاده و با فریاد «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی»، پیروزی انقلاب اسلامی ایران را تحقق بخشیدند.
انقلاب اسلامی ایران که مدیون فداکاری و شور و شعور مردم فهیم انقلابی و شهیدان عزیز نهضت امام خمینی راحل است علاوه بر بزرگترین رهاوردش، استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، الهام‌بخش حرکت تمام آزادیخواهان جهان است. شور انقلابی که این نهضت در مستضعفان و مظلومان جهان علیه ظلم و ستم و سلطه استکباری تبلور بخشیده؛ موجب بیداری در جهان و به‌ویژه بیداری اسلامی در میان ملل مسلمان شد.
 استحکام، ثبات و عظمت نظام جمهوری اسلامی بر استمرار، حفظ و تقویت فرهنگ و ارزش‌های ایثارگرانه متأثر از آرمان‌های انقلاب است. ارزش‌هایی که در شعار کلیدی آن یعنی استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی متبلور گشته است. بی‌شک عجین شدن اندیشه و حرکت انقلابی بر محور آرمان‌های انقلاب و پیاده شدن آن در بدنه و متن نظام است که اقتدار و پیشرفت و توسعه مستقلانه کشور را موجب می‌گردد.
اینک بیش از هر زمانی کشور، مسئولین و مردم انقلابی و ایثارگر ایران عزیز نیازمند اتکا به تفکر ناب انقلابی و الهام گیری از ایدئولوژی انقلاب و عمل بر مبنای آن و رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب حضرت آیت الله خامنه‌ای (مدظله العالی) در بیانیه گام دوم انقلاب برای پیشرفت، توسعه، عزت و عظمت کشور هستند. استقلال در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی جامعه و نگاه آزادیخواهانه مبتنی بر اندیشه و ایدئولوژی انقلاب همان اصولی است که مقوم حرکت‌های انقلابی بوده و خود نیز نتیجه اندیشه و نهضت انقلابی است و جان مایه نظام مقدس جمهوری اسلامی و پدیدآورنده آن و از آرمان‌های بزرگ انقلاب است که باید به منصه ظهور برسد.
در آستانه دهه مبارک فجر و به پاس بزرگداشت آن، یاد و خاطر روزهای پرشور انقلاب، مردم فهیم انقلابی و مبارزین و ایثارگران و شهدای انقلاب اسلامی را گرامی داشته و برای کشور عزیزمان عزت و اقتدار و سرافرازی خواهانیم.
 
کد مطلب: 326997
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور