​شهدا پرچم‌داران راستین عشق و ایثار هستند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۴
رئیس بنیاد شهرستان لردگان در دیدار با خانواده های شهیدان بیژن والا اصیل و سید احمد موسوی گفت: یکی از اهداف سرکشی زنده نگه‌داشتن یاد و نام شهیدان است زیرا شهدا پرچم‌داران راستین عشق و ایثار هستند.
 
به گزارش "ایثار" واحد چهارمحال و بختیاری؛ به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر رئیس بنیاد شهرستان لردگان با همراهی امام جمعه و سایر مسئولین شهرستانی با خانواده های شهیدان بیژن والا اصیل و سید احمد موسوی دیدار و گفت و گو کرد.
 
محمود رحیمی رئیس بنیاد شهرستان لردگان در این دیدار گفت: یکی از اهداف سرکشی زنده نگه‌داشتن یاد و نام شهیدان است زیرا شهدا پرچم‌داران راستین عشق و ایثار هستند.
محمود رحیمی بابیان اینکه مسئولان باید همواره در جهت آرمان‌های شهدا و راه آن‌ها گام بردارند، تصریح کرد: شهدا با فداکاری و ایثار خود زحمات زیادی برای انقلاب اسلامی کشیدند و امروزه وظیفه‌داریم نگذاریم خون شهیدان پایمال شود.
 
رحیمی خاطرنشان کرد: خانواده شهدا و جانبازان از افتخارات کشور ما می‌باشند و مردم ایران نیز همواره نشان داده‌اند که قدردان خون شهیدان هستند.
وی بابیان اینکه اقتدار و سرافرازی کشور مدیون خون پاک شهدا و ازخودگذشتگی‌های ایثارگران است، افزود: یاد و خاطره این دلاورمردان تا ابد در ذهن مردم قدرشناس ایران اسلامی ماندگار خواهد بود.
گفتنی است شهید بیژن والا اصیل یکم فروردین 1346 در روستای بردپهن از توابع شهرستان لردگان به دنیا آمد.پدرش محمد کشاورز بود و مادرش فاطمه نام داشت.سال 1364 ازدواج کرد. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت.سرانجام دوم فروردین 1365 در فاو عراق بر اثر اصابت ترکش به سر شهید شد.مزار او در گلزار شهدای زادگاهش قرار دارد.
همچنین شهید سید احمد موسوی سوم خرداد 1336 در روستای بیدله از توابع شهرستان لردگان به دنیا آمد.پدرش سید علی خان کشاورز بود و مادرش دلی جان نام داشت.سال 1365 ازدواج کرد و صاحب چهار دختر شد.به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت.سرانجام شانزدهم دی ماه 1364 در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید.مزار او در گلزار شهدای زادگاهش قرار دارد.
 
انتهای پیام/
کد مطلب: 328136