رییس بنیاد زهک:
برگزاری یادواره شهید دانش آموز عبدالمجید خیرکوه در شهرستان زهک
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۲
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران زهک از برگزاری شهید دانش آموز عبدالمجید خیرکوه در این شهرستان خبر داد.
برگزاری یادواره شهید دانش آموز عبدالمجید خیرکوه در شهرستان زهک
 
به گزارش ایثار سیستان و بلوچستان، جلسه برگزاری مراسم یادبود شهید دانش آموز عبدالمجید خیرکوه در دفتر بنیاد شهید و امور ایثارگران زهک برگزار شد.
رییس بنیاد زهک طی سخنانی با تاکید بر ضرورت پاسداری از حرمت خون شهیدان و زنده نگاه داشتن یاد آنان افزود: خون شهدا درخت اسلام را آبیاری کرد و دانش آموزان شهید با ایثار و جانبازی و رشادت های خود توانستند از نظام جمهوری اسلامی ایران دفاع کنند و پرچم اسلام را در کل جهان برافراشته نمایند.
علی داوری نیا افزود: برگزاری یادواره شهدای دانش آموز شهرستان مسئولیتش تنها بر عهده یک ارگان یا نهاد خاص نیست و همه‌ی ما به واسطه ادای دین به این عزیزان موظفیم تمام تلاشمان را در جهت برگزاری هر چه بهتر این مراسم انجام دهیم.
وی متولیان فرهنگ به ویژه آموزش و پرورش را مروجان حقیقی فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه خواند و افزود: یادواره شهدای والامقام باید با شکوه هرچه تمام تر در شهرستان برگزار شود چرا که این شهدا در راه دفاع از میهن اسلامی تا آخرین قطره خون خود ایستادگی کرده و حق بزرگی بر گردن ما دارند.
مدیر مدرسه ریحانه زهک هم با تاکید بر زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا گفت: برگزاری یادبود شهدا کمترین کاری است که ما برای جبران دین خود به شهدا ادا می کنیم.
دهمرده خاطر نشان کرد: فرهنگیان و دانش آموزان با تمام وجود و با عشق و علاقه به شهدا مروجین فرهنگ غنی ایثار و شهادت به نسل های آینده هستند و تلاش می کنیم مدرسه نیز مزین به نام شهید عبدالمجید خیرکوه نامگذاری شود.
وی بیان داشت: نصب تصاویر شهید دانش آموز عبدالمجید خیرکوه، قرائت زندگی نامه و وصیت نامه شهید و نیز دلنوشته های دانش آموزان در خصوص این شهید والامقام از جمله برنامه های این یادواره می باشد.
یاد آور می شود شهید معظم عبدالمجید خیرکوه فرزند چاکر در اول خرداد ماه 1349 در شهرستان زهک دیده به جهان گشود و سرانجام در 14 تیرماه 1365 در منطقه عملیاتی مهران بر اثر اصابت ترکش به فیض شهادت نایل آمد.

انتهای خبر/
مهران ستاری/ خبرنگار ایثار "وحدت" از شهرستان زهک
تنظیم: مهدیه معظمی
کد مطلب: 329806