فرماندار سراوان:
باید با جدیت پیگیر مسائل و مشکلات خانواده های شهدا باشیم
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۳
فرماندار سراوان در دیدار با خانواده های شهدای بخش بم پشت سراوان اظهار داشت: صرف یک دیدار به تنهایی کافی نیست بلکه باید با جدیت پیگیر حل و رفع مسائل خانواده های معظم شهدا و ایثارگران باشیم.
 
به گزارش ایثار سیستان و بلوچستان، در راستای تکریم و تجلیل از خانواده های معظم شاهد و ایثارگر، با حضور  فرماندار سراوان با خانواده معزز شهیدان محمد عظیم و محمد حکیم بلوچزهی و خدابخش قلندرزهی در بخش بم پشت این شهرستان در منازلشان دیدار، دلجویی و از آنان تجلیل شد.
فرماندار سراوان در این دیدار ها با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: شهدا برای دفاع از اسلام و صیانت از این آب و خاک، جانشان را در طبق اخلاص گذاشتند و خود را فدای آزادی و امنیت این ملت کردند.
علیرضا شهرکی جایگاه شهدا در نزد خدا را رفیع خواند و افزود: امروز این وظیفه ماست تا با تکریم و دیدار با خانواده های معظشان قدردان شهدا باشیم و از خانواده های ایشان دلجویی کنیم.
وی خدمت به خانواده های شهدا را توفیق الهی خواند و گفت: صرف یک دیدار به تنهایی کافی نیست بلکه باید گرهی از مشکلات آنان برداشته شود و باید با جدیت پیگیر حل و رفع مسائل خانواده های معظم شهدا و ایثارگران باشیم.
رییس بنیاد سراوان هم در این دیدار ها بیان داشت: شهدا حق برزگی بر گردن ما دارند و امروز کمترین خدمت ما دیدار با خانواده های ایشان و پیگیری مسائل آنان است.
محمود نادری عزت و اقتدار ایران را به واسطه خون پاک شهدا دانست و خاطر نشان کرد: امیدواریم بتوانیم راه شهدا را ادامه دهیم و پیرو مکتب و منش شهدا باشیم.
گفتنی ست بخشدار بخش بم پشت، فرماندهان نظامی و انتظامی و اعضای شورای اداری شهرستان  نیز در این دیدار شرف حضور داشتند.
شهید معظم خدابخش قلندرزهی فرزند حسن در 25 شهریور ماه 1333 در شهرستان سراوان دیده به جهان گشود. شهید عزیز از شهدای بسیجی بود که سرانجام در  سوم فروردین ماه 1373 در یکی از ماموریت ها بر اثر واژگونی خودرو به فیض شهادت نایل آمد.
همچنین شهید معظم محمد حکیم بلوچزهی فرزند عمر در یکم خرداد ماه 1360 در شهرستان سراوان دیده به جهان گشود وی بسیجی بود که با سپاه در زمینه برقراری امنیت همکاری به سزایی داشت و سرانجام در 14 اسفند ماه 1393 توسط افراد مسلح ترور و به فیض عظمای شهادت رسید.
و نیز شهید معظم محمد عظیم بلوچزهی فرزند عمر در  چهارم دی ماه 1344 در خانواده ای شهید پرور در شهرستان سراوان دیده به جهان گشود وی نیز بسیجی بود که با سپاه در زمینه برقراری امنیت و شناسایی اشرار و منافقین همکاری داشت و سرانجام دراول تیر ماه 1394 توسط افراد مسلح ترور و به فیض عظمای شهادت نایل شد.
انتهای خبر/
علیرضا سرگزی/ خبرنگار ایثار "وحدت" از شهرستان سراوان
تنظیم: مهدیه معظمی
کد مطلب: 329985
 
 
 
شهدا، رکن هویت و امنیت ما
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...