استان خراسان رضوی ۵۳۳ مادر چند شهیدی دارد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۰
مدیرکل بنیاد خراسان رضوی گفت: استان خراسان رضوی ۱۷ هزار و ۲۷۹ شهید تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است که از این تعداد ۴۷۶ دو شهیدی، ۵۴ سه شهیدی، دو مادر چهار شهیدی و یک مادر پنج شهید و ما بقی تک شهیدی هستند.
استان خراسان رضوی ۵۳۳ مادر چند شهیدی دارد
 
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام حسین معصومی در مراسم تجلیل از مادران شهدا که به مناسبت ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) شنبه ۲۶ بهمن در شهر طرقبه برگزار شد، با بیان اینکه در ایران اسلامی زنان نقش بسزایی در پیروزی انقلاب و دفاع مقدس داشتند، اظهار کرد: مادران شهدا با آموزه‌های دینی فرزندی برای پایداری کشور و اسلام تربیت کردند که خداوند فرزند آنان را برای خود برگزید و قطعا در اجر و پاداش مقام شهید سهیم هستند.
حجت الاسلام معصومی افزود: در حال حاضر شش هزار و ۲۶۸ مادر شهید در استان در قید حیات هستند، که خدمت به مادران شهدا یک افتخار بزرگ است.
مدیرکل بنیاد خراسان رضوی با بیان این جمله امام خمینی (ره) که از دامن زن مرد به معراج می‌رود، افزود: زنان جامعه می‌توانند انسان‌هایی تربیت کنند که خدمتگزار مردم و دعای ایشان بدرقه زندگی آنان باشد.
وی به دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: استان خراسان رضوی ۱۷ هزار ۲۷۹ شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است که از این تعداد ۴۷۶ مادر دو شهیدی، ۵۴ سه شهیدی، دو مادر چهار شهیدی و یک مادر پنج شهید و ما بقی تک شهیدی هستند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 330188
 


 
 
شهدا، رکن هویت و امنیت ما
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...