استقامت خانواده‌های شهدا سبب تداوم انقلاب اسلامی شده است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۱
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه استقامت و پایداری خانواده‌های شهدا سبب تداوم این انقلاب شده است، گفت: خانواده‌های معظم شهدا موجب برکت این مملکت هستند و باید سیره شهدا در جامعه ترویج داده شود.
استقامت خانواده‌های شهدا سبب تداوم انقلاب اسلامی شده است
 
به گزارش «ایثار»، محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی به اتفاق عباس پورحسن مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان با خانواده شهیدان «یعقوب اسمعیل‌زاده‌جقه» و «ابراهیم روشن‌تن» دیدار و گفتگو کرد.
پورمحمدی در این دیدارها با تأکید بر جایگاه ارزشمند والدین مکرم شهدا در میان آحاد عموم مردم جامعه اظهار کرد:‌ ایمان به خدا، ولایتمداری و حرکت در راستای آرمان‌های انقلاب اسلامی سبب ماندگاری نام شهدا شده است‌.
وی با اشاره به اینکه استقامت و پایداری خانواده شهدا سبب تداوم این انقلاب شده است، گفت: خانواده‌های معظم شهدا موجب برکت این مملکت هستند و باید سیره شهدا در جامعه ترویج داده شود.
استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با بیان اینکه وجود فرهنگ ايثار و شهادت از عوامل اصلی پيروزی يك جامعه است و وظيفه همه است تا از خون شهدا پاسداری کنیم، عنوان کرد:‌ شهادت ریشه در باورهای دینی و فرهنگ اصیل اسلام دارد و شهدا با نثار جان خود ادامه دهنده این فرهنگ بوده و ايثار را به معنای واقعی آن تفسير كردند و اكنون وظيفه ما ادامه دادن راه شهدا و همچنين تكريم خانواده آنان است.
گفتنی است، شهید والامقام «ابراهیم روشن‌تن» متولد یکم فروردین 1347 بود و در 21 اسفند 1363 در جزیره مجنون به شهادت رسید و شهید «یعقوب اسمعیل‌زاده جقه» متولد 31 فروردین 1344 بود و در 28 دی ماه 1365 به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 330361
 


 
 
شهدا، رکن هویت و امنیت ما
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...