نشست هماهنگی ستاد بزرگداشت روز شهدا برگزار شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۱
نشست هماهنگی ستاد بزرگداشت «۲۲ اسفندماه، روز بزرگداشت شهدا» با حضور معاونان فرهنگی و آموزشی و تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران و اعضای این ستاد، روز چهارشنبه ۳۰ بهمن‌ماه در سالن جلسات معاونت فرهنگی بنیاد برگزار شد.
نشست هماهنگی ستاد بزرگداشت روز شهدا برگزار شد
 
به گزارش «ایثار»، حجت‌الاسلام محمدحسن کاویانی راد در این نشست با اشاره به تلاش دشمنان برای تضعیف انگیزه و امید ملت ایران اظهار داشت: دشمنان تلاش می‌کنند که نگرش مثبت مردم را تبدیل به هیجانات منفی کرده و در جامعه واگرایی ایجاد کنند، با توجه به هجمه دشمنان در تمامی عرصه‌ها، نیازمند تمرکز بر موضوعاتی هستیم که منجر به هم‌گرایی در کشور شود و یکی از مسائل مهم در این راستا تکیه‌بر فرهنگ غنی ایثار و شهادت و ارزش‌های انقلابی است که درنهایت وفاق و انسجام ملی را به همراه خواهد داشت.
وی ادامه داد: ۲۲ اسفندماه که با عنوان روز شهید نام‌گذاری شده بهترین و ارزشمندترین فرصت برای افزایش این همدلی و تحکیم آن است، دشمنان تصور می‌کردند که با به شهادت رساندن سپهبد سردار قاسم سلیمانی می‌توانند به‌نظام ضربه سنگینی را وارد کنند ولی این شهادت موجی عظیم از ولایت تکوینی را در کشور به وجود آورد و مراسم بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی ایران پس از شهادت این شهید بزرگوار باشکوه‌تر از همیشه برگزار شد و می‌توان گفت که رستاخیزی کم‌نظیر بود.
وی تأکید کرد: امیدواریم برنامه‌های در نظر گرفته‌شده از سوی معاونت‌ها و سازمان‌های تابعه بنیاد، با اولویت‌های مهم و محوریت تکریم و تجلیل از خانواده شهدا و ایثارگران باشد، همچنین با توجه به تقارن این ایام با ولادت امام علی (ع) برنامه‌ها به سمت ایجاد نشاط و شادمانی در کشور به‌ویژه جامعه ایثارگری سوق پیدا کند، امیدواریم تمامی همکاران با خلاقیت و نوآوری برنامه‌های مناسبی را تدوین کرده و بنیاد بتواند روز شهید سال ۱۳۹۸ را نیز همانند سال‌های گذشته باافتخار و سربلندی پشت سر بگذارد.
در ادامه این نشست محمود پاکدل معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد بابیان اینکه بر اساس قانون و فرامین امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب متولی اصلی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بنیاد شهید و امور ایثارگران است گفت: تاکنون درزمینهٔ معرفی روز شهید به مردم اقدامات بسیار خوبی انجام‌شده و تلاش‌ها برای شناساندن بیشتر این روز بزرگ به جامعه باید بیش‌ازپیش شود.
وی افزود: افتخار امروز جمهوری اسلامی ایران به اتکای جان‌فشانی‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران است که باید در مناسب‌های مختلف مقام آنها پاس داشته شود.
گفتنی است در این نشست، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید احمد ابطحی مدیرکل دبیرخانه شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت، مدیران کل ستادی معاونت فرهنگی و نمایندگان معاونت‌ها و ادارات ستادی برنامه‌های خود را به مناسبت ۲۲ اسفندماه روز شهید اعلام کردند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 330717
 


 
 
شهدا، رکن هویت و امنیت ما
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...