دیدار رییس جمهوری با ایثارگران/خانواده شهدا حق بزرگی بر گردن مردم، انقلاب و نظام دارند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۲
رییس جمهوری در ادامه دیدار با خانواده معظم شهدا و ایثارگران شامگاه چهارشنبه ۳۰ بهمن ماه با خانواده شهید «سیدمهدی اکرمی» و جانباز ۷۰ درصد دیدار و گفت‌وگو کرد.
دیدار رییس جمهوری با ایثارگران/خانواده شهدا حق بزرگی بر گردن مردم، انقلاب و نظام دارند
 
به گزارش «ایثار» حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی با حضور در منزل شهید سیدمهدی اکرمی در دیدار با والدین این شهید بزرگوار تأکید کرد: شهادت مقام والایی است که نصیب هر کسی نمی‌شود و خانواده معظم شهدا حق بزرگی بر گردن همه مردم، انقلاب و نظام اسلامی دارند.
رییس جمهوری خاطرنشان کرد: همه ما از خدا می‌خواهیم که از شفاعت شهدا و ائمه هدی (ع) برخوردار باشیم و در این شرایط سخت بتوانیم در حد توان و امکان به مردم خدمت کنیم.
دکتر روحانی با بیان اینکه در تاریخ کمتر کشوری این همه از سوی دشمنان تحت فشار، تحریم و تهدید بوده است، گفت: خوشبختانه مردم مقاوم کشور ما در مقابل همه این تهدیدها و فشارها ایستادگی و مقاومت کردند و در همه روزهای سخت به صحنه آمدند و ما هیچ وقت احساس خستگی را در چهره مردم ندیدیم.
وی با اشاره به انتخابات مهم مجلس شورای اسلامی در روز دوم اسفند گفت: در انتخابات‌های مختلف مردم با رأی خود بار مسئولیتی بر دوش انتخاب شوندگان می‌گذارند. ان‌شاءالله همه ما به گونه‌ای عمل کنیم که مورد رضایت خداوند باشد و شرمنده شهدا نباشیم.
در این دیدار پدر و مادر شهید اکرمی با بیان خاطراتی از شهادت فرزند خود، برای مسئولین نظام در خدمت به مردم آرزوی موفقیت کردند.
شهید سیدمهدی اکرمی فرزند اول خانواده در ۱۶ سالگی عازم جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شد و بیستم فروردین ماه ۶۶ در سن ۱۹ سالگی به فیض شهادت نائل شد.
پیکر شهید سیدمهدی اکرمی که دانشجوی الکترونیک دانشگاه تهران بود پس از ۸ سال در سال ۷۴ به آغوش خانواده بازگشت.
رییس جمهوری همچنین با حضور در منزل دکتر «رسول سجاد» جانباز ۷۰ درصد دوران دفاع مقدس در فضایی صمیمی و معنوی با این جانباز سرافراز دیدار و گفت‌وگو کرد.
وی در این دیدار با اشاره به رشادت‌ها و جان‌فشانی‌های مردم و رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس، تأکید کرد: در این جنگ اقتصادی نیز همه مردم ایران فشار سنگینی را تحمل می‌کنند و با همان رشادت و مقاومت روزهای اول انقلاب در برابر توطئه دشمنان ایستادگی می‌کنند.
دکتر روحانی همچنین از زحمات و ایثارگری‌های خانواده این جانبازان قدردانی کرد.
این جانباز گرانقدر در عملیات کربلایی ۵ به درجه جانبازی نائل آمد.
در این دیدارها که حجت الاسلام والمسلمین شهیدی نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز حضور داشت، لوح تقدیری به رسم یادبود توسط رییس جمهوری به خانواده معظم شهدا و ایثارگران اهدا شد.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 330768
 


 
 
شهدا، رکن هویت و امنیت ما
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...