دیدار حجت الاسلام والمسلمین شهیدی با خانواده شهید آیت‌الله محلاتی
تاریخ انتشار : جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۱
نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران عصر روز جمعه ۲ اسفند ماه در سالگرد شهادت آیت الله شهید فضل الله مهدی زاده محلاتی با خانواده ایشان دیدار و گفت‌وگو کرد.
دیدار حجت الاسلام والمسلمین شهیدی با خانواده شهید آیت‌الله محلاتی
 
به گزارش «ایثار» حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی در دیدار با خانواده شهید آیت الله محلاتی با اشاره به سوابق مبارزاتی این شهید گفت: شهید محلاتی از پیشگامان مبارزه با رژیم ستم‌شاهی بود و بارها به دست این رژیم دستگیر شد و تحت شدیدترین شکنجه‌ها قرار گرفت ولی با ایمان و اعتقاد مثال‌زدنی راه خود را ادامه داد.
نماینده ولی فقیه در بنیاد در مورد اقدامات شهید محلاتی پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: شهید محلاتی از روحانیون شجاعی بود که به همراه علما و روحانیون تهران نقش پر رنگی در پیروزی انقلاب اسلامی داشت. این شهید عزیز پیش از انقلاب در جمع آوری امضای روحانیون تهران در حمایت از حضرت امام(ره) فعالیت بارز و تأثیرگذاری داشت و در تشکیل جامعه روحانیون مبارز تهران جزو چند نفر اولیه و هسته مرکزی این تشکل بود و فعالیت زیادی برای تشکیل و فعال شدن این گروه انجام داد.
مقام معظم رهبری در تشریح فعالیت‌های این شهید فرمودند «در همه جریان‌های اول پیروزی انقلاب، ایشان [شهید محلاتی] نقش فعال داشتند. در تمام مراحل اول پیروزی انقلاب، که لحظه‌لحظه، کارهای بزرگ و تعیین کننده بود، ایشان حضور داشتند. مجموعاً، شهید محلاتی، در محور تلاش و فعالیت و حرکت قرار داشتند.» ضمن اینکه ایشان در دوران دفاع مقدس نیز نقش مهمی ایفا کردند و نماینده حضرت امام خمینی در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بودند.
معاون رییس جمهور در ادامه با اشاره به حضور ایشان در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز مردم شهیدپرور ایران اسلامی با حضور با شکوه خود برگ زرین دیگری در تاریخ ایران اسلامی رقم زدند و نمایندگان منتخب با بهره‌گیری از الگوهایی مانند شهید محلاتی می‌توانند خدمات صادقانه‌ای ارائه دهند.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به شهادت ۴۰ نفر از دل‌باختگان مکتب اسلامی همراه این یار صدیق حضرت امام (ره) خاطرنشان کرد: هواپیمای حامل این عزیزان به دست رژیم بعثی عراق که تحت حمایت استکبار جهانی بود هدف قرار گرفت و دشمنی با انقلاب اسلامی در طول همه این سال‌ها شدت یافته است.
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در پایان این دیدار از صبر و شکیبایی خانواده شهید محلاتی تقدیر کرد.
انتهای پیام/
 
 
کد مطلب: 330882
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...