نشست ستاد پیشگیری از کرونا در بنیاد قم برگزار شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۵
شنست ستاد پیشگیری با حضور مدیرکل، معاونان و مدیران بنیاد قم به منظور مراقبت و ارایه راهکارهای پیشگیری از گسترش ویروس کرنا برگزار شد.
نشست ستاد پیشگیری از کرونا در بنیاد قم برگزار شد
 
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام حسن هنرمند در این نشست گفت: پیشگیری کم هزینه‌ترین و بهترین راه برای مقابله با ویروس کرونا و بیماریهای حاد تنفسی است و موجب ارتقا و حفظ سلامت پرسنل و جامعه هدف محسوب می‌شود.
وی با اشاره به مشاهده شدن موارد ویروس کرونا در استان قم، تاکید کرد: رشد آگاهی عمومی و اطلاع رسانی به موقع و صحیح، موجب حفظ سلامت خادمان به شهدا و ایثارگران بوده و از بروز و انتشار بیماری جلوگیری شده و این مورد تاکید مراکز اطلاع رسانی و بهداشت و درمانی است.
مدیرکل بنیاد قم تاکید کرد: رعایت دقیق نکات بهداشتی، توزیع برخی اقلام مانند ماسک، دستکش، مهر، توزیع بروشورهای بهداشتی و پزشکی از طریق سیستم اتوماسیون، تعطیلی جلسات غیر ضروری، قرار دادن توصیه‌های وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی قم در معرض دید همکاران و مراجعان در تمامی طبقات، مراجعه به هنگام به مراکز درمانی در صورت مشاهده هرگونه علایم، موجب پیشگیری و اقدام به موقع در این راستا است.
وی یادآور شد: باید از هرگونه شایعات در این خصوص دوری کرد، چرا که این شایعات تنها موجب ایجاد نگرانی‌های بی‌اساس و اقدامات اشتباه است، لذا اطلاعیه‌های مراجع علوم پزشکی را باید مدنظر و مورد توجه قرار داد و اخبار را نیز از این مبادی رسمی دریافت کرد.
سرپرست معاونت بهداشت و درمان بنیاد استان قم نیز در این جلسه بر همبستگی و دقت نظر تمامی همکاران ستاد، مناطق و مراکز تابعه در خصوص عمل به توصیه نکات بهداشتی تاکید کرد.
دکتر علی محمد عینی افزود: ارسال پیامک‌های آموزشی برای کارکنان و جامعه هدف و در صورت امکان تهیه ماسک و توزیع در بین جامعه هدف می‌تواند موجب تقویت پیشگیری شود.
​انتهای پیام/
کد مطلب: 331061
 


 
 
شهدا، رکن هویت و امنیت ما
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...