داخلی صفحه گیلان خبر
 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان خبر داد:
آغاز ثبت نام ایثارگران متقاضی به حج تمتع سال 1399
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۱
عبدالله پاکاری در جلسه پیگیری درخصوص چگونگی بهره مندی ایثارگران از سهمیه حج تمتع 99، اظهار کرد: براساس تفاهم‌نامه بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان حج و زیارت، میزان سهمیه ایثارگران در موسم حج تمتع 99، پنج هزار نفر است.
 
به گزارش ایثار گیلان،پاکاری با تاکید بر لزوم تعیین ظرفیت ثبت نامی هر شهرستان، افزود: بهره مندی جامعه ايثارگری از بركات سفر حج و جلب رضایتمندی خانواده های معظم شاهد و ایثارگر از مهمترين اهداف اعزام آنها به حج تمتع است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان سهمیه بگیران استان را شامل پدر و مادر، همسر و فرزندان شهید ،جانبازان ۷۰ درصد و همسرانشان، جانبازان ۵۰ تا ۶۹ درصد و همسرانشان، جانبازان ۲۵ تا ۴۹ درصد و آزادگان به همراه همسر و همسران جانبازان متوفی به ترتيب اولویت دانست.
پاکاری از ارائه آمار نهایی سهمیه بگیران بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان به مدیریت حج و زیارت خبر داد و خاطرنشان کرد: تاکنون 24 نفر متقاضی ثبت نام در کاروان های حج تمتع 99 هستند.
وی اضافه کرد:متقاضيان واجد شرايط می‌توانند با مراجعه ادارات بنياد شهيد و امور ايثارگران  شهرستان ها در حج تمتع سال آينده ثبت نام كنند.
حسن فعال، مدیر حج و زیارت گیلان نیز، با اشاره به فراهم شدن مقدمات برگزاری مراسم حج تمتع ۹۹، افزود: دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری تا تاریخ ۳۱ فروردین ماه ۱۳۸۶ که قبلا نسبت به تکمیل اطلاعات و دریافت کد رهگیری از سامانه https://reserve.haj.ir اقدام کرده و اولویت اصلی محسوب می شوند ۹ اسفندماه در کاروان ها ثبت نام کردند.
وی دارندگان قبوض ودیعه گذاری تا تاریخ ۱۵ اردیبهشت ماه ۱۳۸۶ را اولویت ذخیره دانست که باید اقدام به ثبت نام در کاروان ها کنند و متذکر شد: در صورت عدم مراجعه اولویت های اصلی در زمان مقرر ، ظرفیت های خالی موجود در کاروان ها توسط دفاتر حج و زیارت استان با فراخوان از اولویت های ذخیره تکمیل خواهد شد.
مدیر حج و زیارت گیلان ثبت‌نام قطعی در کاروان را منوط به مراجعه و ارائه به موقع مدارک به مدیر کاروان، پرداخت بخش اول هزینه سفر به میزان ۲۵ میلیون تومان و انجام معاینات پزشکی دانست و گفت:گیلان ۵۳ دفتر خدمات زیارتی دارد.
فعال با بیان اینکه گیلان پنج کاروان مدینه قبل در حج تمتع ۹۹ دارد، عنوان کرد: دو کاروان مربوط به شهرستان رشت است و شهرستان های آستانه اشرفیه، لنگرود و تالش هر کدام یک کاروان دارند.
"انتهای پیام"
 
کد مطلب: 331781
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور