​به دلیل پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا؛
بسته‌های بهداشتی بین ایثارگران توزیع می‌شود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۳
سرپرست معاونت بهداشت و درمان بنیاد استان گفت: جانبازان بالای ۵۰ درصد، والدین شهدایی که دارای بیماری‌های صعب‌العلاج و زمین‌گیر هستند، جانبازان شیمیایی حاد و همچنین همسران جانبازان با بیماری خاص ازجمله سرطان، جزو کسانی هستند که بسته‌های بهداشتی به آن‌ها تحویل داده می‌شود.
 
به گزارش ایثار واحد چهارمحال و بختیاری؛ سرپرست معاونت بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران چهارمحال و بختیاری گفت: این نهاد بسته‌های بهداشتی شامل دستکش، محلول ضدعفونی‌کننده و ماسک را تهیه و به یک هزار و ۵۰۰ نفر از افراد جامعه هدف اختصاص می‌دهد.

رضا اسیوند با اشاره به اینکه به علت محدودیت‌هایی که در تهیه مواد بهداشتی در استان وجود دارد، این بسته‌ها به تعداد محدودی از افراد تعلق می‌گیرد، ادامه داد: جانبازان بالای ۵۰ درصد، والدین شهدایی که صعب‌العلاج و زمین‌گیر هستند، جانبازان صعب‌العلاج و شیمیایی حاد و همچنین همسران جانبازان که دارای بیماری‌های خاص ازجمله سرطان هستند و در حال شیمی‌درمانی‌اند ازجمله کسانی هستند که این بسته‌ها به آن‌ها تحویل داده می‌شود.

اسیوند تصریح کرد: به منظور جلوگیری از رفت‌وآمد جانبازان و شیوع ویروس کرونا این بسته‌های بهداشتی از طریق نیروهای بنیاد شهید و امور ایثارگران در شهرستان‌ها در درب منازل جانبازان و جامعه هدف در سراسر استان تحویل داده می‌شود.

سرپرست معاونت بهداشت و درمان بنیاد شهید استان اظهار کرد: تاکنون ۱۰ هزار ماسک معمولی و ۳ هزار ماسک قابل‌شست‌وشو به مراکز مرتبط درخواست داده‌شده که به محض دریافت این اقلام از تولیدی‌ها، به افراد جامعه هدف تقدیم می‌شود.

اسیوند گفت: یک هزار جفت دستکش لاتکس تهیه‌شده که به هر کدام از جامعه هدف ۵ جفت تحویل داده خواهد شد، همچنین تاکنون ۱۴۰ شیشه ۱۲۰ سی‌سی مواد ضدعفونی‌کننده تهیه‌کرده‌ایم که به هر نفر یک شیشه محلول داده خواهد شد.
 
انتهای پیام/
 
 
 
 
کد مطلب: 332551
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور