داخلی صفحه گیلان خبر
 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان مطرح کرد:
پخش ویژه برنامه های ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از صداوسیمای مرکز گیلان
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۹
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان در دیدار با مدیرکل صداوسیمای مرکز گیلان اظهار کرد:به منظور حفظ سلامتی جامعه و رعایت دستورالعمل های بهداشتی توصیه شده از سوی وزارت بهداشت ودرمان،برخی از برنامه های فرهنگی و تجمعی در ماه آتی لغو و برنامه ها در فضای مجازی و بصورت ویژه با همکاری صدا وسیمای استان گیلان در شبکه باران پخش خواهد شد.
 
به گزارش ایثار گیلان،عبدالله پاکاری،با تاکید بر لزوم ترویج فرهنگ ایثار اجتماعی در همه عرصه ها،اظهار کرد:امروز که کشور ما درگیر شیوع ویروس کرونا شده،شاهد مجاهدت ها و ایثارگری های پزشکان و پرستاران در عرصه خدمت به سلامت مردم هستیم و رهبر معظم انقلاب عنوان «شهید خدمت» را برای این عزیزان برگزیدند.
وی با اشاره به جامعه ایثارگری را که آسیب پذیرتر در بحث این بیماری هستند را یادآور شد: میانگین سنی والدین شهدا بیش از ۸۰ سال است و این کهولت سن موجب شده آسیب پذیری بیشتری نسبت به بیماری ها داشته باشند لذا از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بسته های بهداشتی تحویل ایثارگران به ویژه والدین شهدا و جانبازان شیمیایی گردید.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان همچنین از برگزاری ویژه برنامه های روز بزرگداشت شهدا در فضای مجازی تحت عنوان «ایثار ادامه دارد»خبر داد و اضافه کرد:همه ساله مراسم تحویل سال در گلزارهای شهدای سراسر کشور برگزار می شد،اما امسال به واسطه پیشگیری از شیوع کرونا و سلامت جامعه،مراسم تحویل سال در جوار مزار شهدا ی سراسر استان بصورت تجمعی برگزار نخواهد شد.
پاکاری ضمن تشکر از مدیرکل صداوسیمای استان گیلان در نشر و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گفت:درروزهایی  که با توصیه مسئولین مرتبط به مردم مبنی بر حفظ سلامت و حضور در منزل بعنوان یک هشدار جدی و راه مقابله با این بیماری است،صداوسیما نقش ارزنده ای در اطلاع رسانی و ارائه آموزش های لازم به مردم را ایفاد می کند.
وی با بیان اینکه مراسم ویژه تحویل سال نو در گلزارهای شهدا و همچنین یادواره شهیدان املاکی و کریمی و مراسم روز جانباز در فروردین ماه بنا به شرایط موجود برگزار نخواهد شد،خاطرنشان کرد:مراسمات فوق با همکاری صداوسیمای استان گیلان بصورت ویژه برنامه از شبکه باران پخش خواهد شد تا ضمن نکوداشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران ،ادای دینی بر رسالت خود مبنی بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت داشته باشیم.
گفتنی است به علت شیوع ویروس کرونا و توصیه‌های اکید مسئولان و متخصصان امور بهداشتی و درمانی مبنی بر پرهیز از برگزاری تجمعات با هدف جلوگیری از گسترش بیماری، مراسم ویژه تحویل سال نو در گلزار شهدای رشت و سراسر استان برگزار نخواهد شد.امید است با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی و با توسل و التجاء به درگاه پروردگار متعال، هر چه زودتر عافیت قرین مردم عزیزمان شود. همچنین از خداوند متعال شفاء و سلامتی برای مبتلایان این بیماری را مسألت می‌نماییم.
انتهای پیام
 
 
کد مطلب: 332575
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور