بیش از ۷۰ درصد شهدای قزوین از جوانان بودند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۳
بیش از ۷۰ درصد شهدای استان قزوین از قشر جوان بودند که این مطلب مصداق بارز الگوبرداری آنها از شهدای کربلا به ویژه حضرت علی‌اکبر(ع) است.
بیش از ۷۰ درصد شهدای قزوین از جوانان بودند
 
به گزارش «ایثار»، فاطمه نسخه‌چی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت علی‌اکبر(ع) و روز جوان گفت: نامگذاری این مناسبت به نام روز جوان نشانه‌ای است برای جوانان تا راهی که در زندگی باید طی کنند بر اساس سیره و منش جوان‌ شهید کربلا باشد.
وی بیان کرد: جوانان کشور ما به تاسی از حضرت علی‌اکبر(ع) آگاهانه و با بصیرت در هشت سال دفاع مقدس حضور یافته، مقابل دشمنان ایستادگی کردند و به پیروزی رسیدند.
وی افزود: همچنین جوانان در جبهه‌های حق علیه باطل با شجاعت، درایت و ایثار مثال‌زدنی خود حماسه‌هایی را در تاریخ انقلاب اسلامی و مجاهدت و صیانت از ناموس این مرز و بوم خلق کردند که قابل تحسین است.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین با بیان اینکه استان قزوین ۳ هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است، افزود: با نگاهی به سن همه‌ این شهدا متوجه می‌شویم بیش از ۷۰ درصد آنها جوان بودند که این مطلب مصداق بارز الگوبرداری آنها از شهدای کربلا به ویژه حضرت علی‌اکبر(ع) است.
نسخه‌چی ادامه داد: بعد از دوران دفاع مقدس، جوانانی انقلابی و پرشور ما همچنان با همان روحیه ایثار و شهادت آماده‌ جان‌نثاری در راه انقلاب و حراست از وطن هستند که آمار شهدای مدافع حرم از قشر جوان مانند محسن حججی‌ بیانگر تائید مطلب فوق است.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین بیان کرد: جوانان امروز به تاسی از فرهنگ ایثار و شهادت زیر پرچم ولایت‌فقیه در حراست از ارزش‌های انقلاب جانفشانی می‌کنند که شهادت همراهان جوان سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، نمونه بارز این مطلب است.
وی با بیان اینکه دشمنان با تهاجم فرهنگی تلاش دارند فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه کمرنگ کنند، افزود: مسئولان با حمایت کردن و اعتقاد به توانمندی جوانان باید بستر مناسبی را برای مشارکت جوانان و حضور آنها در عرصه‌های مختلف فرهنگی آماده کنند تا این فرهنگ بیش از گذشته در بین نسل‌های امروز و آینده اشاعه یابد.
​انتهای پیام/
کد مطلب: 333430
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...