۵۸ درصد شهدای خراسان رضوی جوانی خود را فدای اسلام کردند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۱
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: از بین ۱۷ هزارو ۲۸۶ شهید استان خراسان رضوی ۱۰ هزارو ۶۳ شهید در سن جوانی شهید شدند که برابر با ۵۸ درصد جمعیت شهدای این استان است.
۵۸ درصد شهدای خراسان رضوی جوانی خود را فدای اسلام کردند
 
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام حسین معصومی با تبریک ۱۱ شعبان سالروز میلاد با سعادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان گفت: جوانان مهم‌ترین، بزرگترین و با ارزش‌ترین سرمایه‌ اجتماعی ایران اسلامی هستند و آرمان شهدا، انقلاب و امام راحل باید توسط جوانان در کشور جاری و ساری شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران خراسان رضوی گفت: انقلاب اسلامی با تجربه فرهیختگان بستر سازی و با جوانان پیاده شد، امروز نیز بیانیه گام دوم انقلاب که توسط رهبر فرزانه انقلاب تبیین شده است باید به دست جوان مومن و انقلابی اجرا شود.
وی با اشاره به اینکه جوانان موتور محرک جامعه هستند، گفت: امروز صحنه های زیبایی از فداکاری و ایثار جوانان در سنگرهای دفاع از حرم، مرزبانی، رسانه و بیماری کرونا شاهد هستیم که این نشان از بلوغ فکری جوانان این مرز و بوم دارد.
حجت الاسلام معصومی افزود: جوانان در تمامی دوران انقلاب اسلامی خوش درخشیدند و در دفاع مقدس نیز می توانستند به دنبال لذت دنیوی بروند، اما رضایت حق و دفاع از اسلام و ایران عزیز آنقدر در قلب جوانان ریشه دوانده بود که شناسنامه خود را دستکاری می کردند تا بتوانند در عرصه نبرد حق علیه باطل شرکت کنند.
وی با بیان اینکه خراسان رضوی ۱۷ هزارو ۲۸۶ شهید تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است، افزود: روحیه انقلابی و جهادی در بین جوانان خراسان رضوی و تقدیم ۱۰ هزار و  ۶۳ شهید گواه این مدعا است.
وی در همین خصوص گفت: ۵۸ درصد شهدای خراسان رضوی در رده سنی «۱۵ تا ۳۵» سال قرار دارند که در سنین جوانی جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 333482
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...