رئیس بنیاد کاشمر
اولویت فعالیتهای فرهنگی بنیاد کاشمر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۱۳
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کاشمر گفت: ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت از اولویت فعالیت‌های فرهنگی بنیاد این شهرستان است.
 
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، حسین رزمی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، پنج شنبه 28 فروردین به خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی ایثار رضوی در شهرستان کاشمر گفت: توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اولویت فعالیت‌های فرهنگی در بنیاد است و همه ما وظیفه داریم با انجام فعالیتهای فرهنگی پرمحتوا و صحیح در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و توسعه آن نقش داشته باشیم.
رزمی در ابتدا با تبریک 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران و گرامیداشت شهدای ارتش گفت: بر هیچ کس رشادتها ودلاوری های ارتشیان دلاور در دوران دفاع مقدس پوشیده نیست و امروز نیز تلاشهای این عزیزان در حوزهای مختلف عملی، فرهنگی، ورزشی، هنری، صنعتی، آموزشی و خدمت رسانی به مردم ستودنی است و تقدیم هزاران شهید جانباز و آزاده در کشور گواه حماسه آفرینی ها و افتخارات غیور مردان ارتش جمهوری اسلامی ایران است.
وی در ادامه با بیان اینکه ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت منوط به فعالیتهای فرهنگی است گفت: در سال 98 اولویت‌ برنامه‌ های فرهنگی بنیاد کاشمر را می‌توان به تعالی اخلاقی و آموزشی در محیط‌ های علمی و دانشگاهی، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، برنامه‌های ورزشی و تفریحی اشاره کرد که این برنامه ها در قالب هایی همچون کارگاه،‌ دوره‌های آموزشی،‌ یادواره ها، ‌اردوها و مسابقه در طول سال صورت پذیرفت.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کاشمر گفت: در حوزه آموزش عالی و عمومی هم اکنون 200 دانشجو و 140 دانش آموز شاهد و ایثارگر در دانشگاها و مدارس شهرستان مشغول به تحصیل می باشند. بهرمندی قریب به 200 نفر از خانواده های شاهد و ایثارگر از اردوهای زیارتی و تفریحی با هدف ایجاد نشاط و شادابی در بین این عزیزان و همچنین  ترویج و توسعه ارزشهای والای دینی از اهداف مهم برگزاری اردوهای زیارتی در بین این عزیزان است.
وی برگزاری یادواره شهدا را امری مهم در ترویج فرهنگ ایثارگری دانست و افزود: بنیاد شهرستان کاشمر با همکاری سایر ارگانها و نهاد ها توانست قریب به 35 یادواره، بزرگداشت و مراسم در زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا برگزار کند که این امر سهم بسزائی در عطرآگین کردن فضای دیار شهید مدرس و آشنائی بیشتر مردم بخصوص نسل جوان با عطر و بوی شهادت داشت.
 گفتنی است شهرستان کاشمر که 240 کیلومتر با مشهد مقدس فاصله دارد، 654 شهید، 1821 جانباز و 117 آزاده تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.
انتهای پیام/
محسن قائمی خبرنگار ایثار رضوی در شهرستان کاشمرکلمات کليدی: ایثار رضوی،حسین رزمی، فرهنگ ایثار و شهادت،ارتش،شهرستان کاشمر، خراسان رضوی
کد مطلب: 334095
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور