داخلی صفحه هرمزگان خبر
 
مدیرکل بنیاد هرمزگان خبر داد
پرداخت 21میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زایی به ایثارگران هرمزگان
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۷
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان گفت: مبلغ یک میلیارد و 300 میلیون تومان تسهیلات توسعه پایدار روستایی و هشتصد میلیون تومان اعتبار برای تسهیلات اشتغال زایی در سال 98 به ایثارگران هرمزگان پرداخت شد.
 
به گزارش ایثار واحد هرمزگان، عطا ناوکی در حاشیه بازدید از وضعيت اشتغال ایثارگران در بخش صنايع دستي، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: صنابع دستی در این استان، یک فرصت بومی برای ایجاد اشتغال است زیرا هنرهای دستی این خطه در سایر استان ها کمتر مشاهده می شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان افزود: فرصت های جذب در سازمان های دولتی بسیار محدود و تقریبا غیر ممکن شده است اما کارآفرینی و طرح های خوداشتغالی فرصت های مناسبی برای درآمدزایی است.
وی تاکید کرد: خانواده شهدا و ایثارگران مشمول که در بخش صنایع دستی مهارت و یا تجربه دارند، توسط بنیاد شهید و امورایثارگران حمایت ویژه می شوند و می توانند از تسهیلات این نهاد بهره مند شوند.
ناوکی با تأکید بر اینکه سرمایه گذاری در بخش صنایع دستی نیازمند توجه و حمایت مسئولان است، گفت: به دنبال آن هستیم که در سال 99 با پرداخت تسهیلات مناسب و ارائه مشاوره های شغلی توسط بنیاد، اشتغال پایدار را برای ایثارگران رقم بزنیم.
وی در خصوص صنایع دستی افزود: صنایع دستی به فناوری پیچیده و ماشین‌آلات پیشرفته نیاز ندارد و با سرمایه‌گذاری‌های اندک و آموزش می‌توان بیشترین بهره را از این هنر بومی برد.
وی به عملکرد بنیاد در این حوزه در سال 98 اشاره کرد و خاطر نشان کرد: در راستای ایجاد اشتغال، مبلغ یک میلیارد و 300 میلیون تومان تسهیلات توسعه پایدار روستایی و هشتصد میلیون تومان اعتبار برای تسهیلات اشتغال زایی در سال 98 به ایثارگران هرمزگان  پرداخت شد.
ناوکی در پایان تأکید کرد: با همکاری سایر مسئولان اجرایی استان، می توان به اشتغال پایدار رسید و بیکاری فرزندان شاهد و ایثارگر که از اولویت های بنیاد است، کاهش یابد.
انتهای پیام/
الهام اسلام پناه خبرنگار ایثار واحد هرمزگان

الهام اسلام پناه خبرنگار ایثار هرمزگان
 
کلمات کليدی: ایثار هرمزگان، اشتغال زایی، تسهیلات، ایثارگران، صنایع دستی، هرمزگان
کد مطلب: 336159
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور