داخلی صفحه هرمزگان خبر
 
رتبه برتر مفاهیم کشوری
گویا خدا با من خصوصی حرف می زند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۳۳
همسر شهید هرمزگانی و رتبه برتر مسابقات کشوری قرآن کریم ویژه خانواده های معظم شاهد و ایثارگر گفت: با خواندن ترجمه و مفاهیم قرآن کریم، گویا خداوند خصوصی با من حرف می زند.
 
به گزارش ایثار واحد هرمزگان، زینب نژاد سبحانی همسر شهید ابوذر عبدالله پور در گفتگو با خبرنگار ایثار هرمزگان گفت: یکم مهر 58 در خانواده متوسط و مذهبی به دنیا آمدم، دوره متوسطه را در رشته تجربی به پایان رساندم. اگر چه در رشته پرستاری قبول شدم ولی به خاطر علاقه وافری که به علوم قرآنی داشتم انصراف دادم، وارد حوزه علیمه شدم و تا سطح سه، تحصیلاتم را در رشته تفسیر و علوم قرآنی ادامه دادم.
وی مادرش را با وجود سواد اندکی که داشت نخستین عامل در تربیت قرآنی اش دانست و افزود: هر چه خاطره شیرین از کودکی ام در ذهن دارم مربوط به تلاوت قرآن توسط مادرم است که مرا عاشق کلام وحی کرد.
زینب نژاد سبحانی ادامه داد: خواندن قرآن و ترجمه اش را بیش از هر چیزی دوست دارم و در مراحل بعد به فعالیت های پژوهشی، تبلیغات مذهبی، سخنرانی و مداحی علاقه خاصی دارم.
وی کسب رتبه نخست کشوری در مسابقات مفاهیم را ابتدا توکل بر خدا و سپس تلاش و اراده ای قوی قلمداد کرد و گفت: همیشه اکثر جاهایی که می رفتم کتاب تفسیر را با خود می بردم و اگر کوچکترین فرصتی پیش می آمد با دل و جان به مطالعه مشغول می شدم چون با خواندن مفاهیم قرآن، گویا خدا خصوصی با من حرف می زند.
مقام برتر مفاهیم کشور با اشاره به اینکه برکات قرآن در زندگی اش انکارناپذیر است، افزود: تمام موفقیت های زندگی ام را مدیون قرآن هستم چرا که همیشه و همه جا در شرایط سخت حلال مشکلاتم بوده است.
وی بخشی از فعالیت هایش را تدریس در حوزه علمیه، برگزاری کلاس های روخوانی و روانخوانی برای کودکان و نوجوانان در طرح اوقات فراغت تابستان، برگزاری کلاس تفسیر برای خانم ها در ماه مبارک رمضان؛ تجوید، صوت و حفظ برای دانش آموزان مقطع دبیرستان جهت شرکت در مسابقات شهرستانی و استانی دانست.
همسر شهید ابوذر عبدالله پور ابراز داشت: علاوه بر شرکت در مسابقات قرآنی بنیاد شهید و امور ایثارگران، به مدد الهی در رشته صوت مسابقات فرهنگیان شهرستان و در رشته تفسیر اوقاف تا مرحله نیمه نهایی مسابقات کشوری پیش رفتم.
وی از تسکین روحی خود در زمان قرائت قرآن گفت: هر گاه در خلوت و با حضور قلب آیات کلام وحی را تلاوت می کنم روح و جانم صیقل می یابد و گاهی با خواندن ترجمه و مفاهیم آن گویا خدا خصوصی با من حرف می زند.
زینب نژاد سبحانی ضمن اشاره به اینکه اگر در زندگی روزمره با قرآن اُنس داشته باشیم به آرامش قلبی و درونی می رسیم، گفت: آیات قرآن را با ترجمه آن بخوانید، چرا که تمرکز روی مفاهیم این کتاب آسمانی باعث می شود راه صحیح و مستقیم را از نادرست و بی راهه تشخیص دهیم و بی شک عاقبت به خیری همه انسان ها در همین است.
وی در پایان گفت: والدین ابتدا خود تلاوت قرآن را در خانه افزایش دهند سپس فرزندان خود را بسیار تشویق کنند، خواندن قرآن پنجره های جدیدی از سبک زندگی برای انسان به ارمغان می آورد.
انتهای پیام/
 


 
الهام اسلام پناه خبرنگار ایثار هرمزگان


 
کلمات کليدی: ایثار هرمزگان، رتبه برتر، همسر شهید، مفاهیم، مسابقات قرآن، هرمزگان
کد مطلب: 336210
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور